16.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNowe ubezpieczenie kart kredytowych

Nowe ubezpieczenie kart kredytowych

Nowe ubezpieczenie kart kredytowychKażda karta kredytowa wydawana przez bank może zostać ubezpieczona, od kradzieży czy zgubienia. Banki postanowiły zaproponować swoim klientom kolejny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa finansowego, właśnie w odniesieniu do kart kredytowych, znajdujących się w ich rękach. Część polskich konsumentów z dużą rezerwą podchodzi do korzystania na co dzień z kart kredytowych. Celem banków jest zachęcenie i przekonanie do takiego modelu finansowania jak największej liczby klientów.

Jednym z argumentów przemawiających na korzyść kart kredytowych jest nowa forma ubezpieczenia oferowana przez banki. Ubezpieczenie “bezpieczny bilet”, gwarantuje klientowi zwrot gotówki za zakupiony za pośrednictwem karty kredytowej bilet na imprezę, wydarzenie kulturalne czy mecz, jeśli zrezygnujemy z udziału w wydarzeniu.

Wśród imprez, za które należy się klientowi zwrot pieniędzy w ramach odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczyciela, znalazły się spektakle teatralne, spektakle operowe, koncerty, wydarzenia muzyczne w filharmonii, gale, imprezy sportowe czy też festiwale. Jeśli tylko klient zapłaci za bilet kartą kredytową objętą nowym ubezpieczeniem „Bezpieczny bilet”, wówczas ma swobodę wyboru, czy pójdzie na koncert czy też nie. Nawet jeśli nie weźmie udziału w wydarzeniu, z różnych powodów, dostanie od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym ma wykupione ubezpieczenie karty, zwrot poniesionych kosztów.

W życiu zdarzają się sytuacje, które całkowicie zmieniają plany wielu osób. Śmierć bliskich, nagły wyjazd służbowy, choroba własna czy dziecka – to wszystko powoduje, że czasem musimy odwołać swój udział w planowanym koncercie czy meczu. Im bardziej był on atrakcyjny, tym nasza strata jest większa, także ta materialna. „Bezpieczny bilet” nieco ją zmniejszy, zwracając nam nasze pieniądze wydane na bilet, oczywiście we wskazanych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach. Ubezpieczenie to obejmuje refundację pełnej ceny zakupionego biletu.

Są szanse na wprowadzenie ubezpieczenia „Bezpieczny bilet”, niezależnego od kart kredytowych. Sieć kolportująca bilety będzie w porozumieniu z ubezpieczycielem oferować “biletową polisę”. Za drobną dodatkową opłatą, będziemy mogli zabezpieczyć się na wypadek, braku możliwości uczestniczenia w wydarzeniu. Zwracając bilet, będziemy mogli liczyć na pełną rekompensatę kosztów.

Sprawdź aktualną ofertę kart kredytowych.