23.2 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNowe ubezpieczenia w mBanku

Nowe ubezpieczenia w mBanku

agd_ubezieczeniamBank od pewnego czasu przechodzi prawdziwą rewolucję i to nie tylko wizerunkową. Zmiana serwisu elektronicznego to tylko ułamek wprowadzanych zmian. Obecnie, w ofercie mBanku pojawiły się nowe ubezpieczenia.

Wraz z firmą Allianz, mBank zaproponował posiadaczom Rachunków Oszczędnościowo-Rozliczeniowych, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od kradzieży, uszkodzenia lub awarii. Najtańsze ubezpieczenia tego typu kosztują zaledwie 11,99 zł miesięcznie.

Oferta mBanku jest udostępniona dla obecnych klientów banku, posiadaczy kont osobistych. Mają oni możliwość wykupienia dodatkowej polisy dla posiadanego sprzętu elektronicznego, urządzeń RTV i AGD. Swoim zasięgiem ubezpieczenie obejmuje zarówno tablety, czy smartfony, jak i lodówki, czy telewizory. Jedno ubezpieczenie proponowane we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Allianz przez mBank może objąć ochroną ubezpieczeniową nawet kilkanaście różnych urządzeń, posiadanych przez klienta. Wystarczy w tym celu zawrzeć jedną umowę ubezpieczeniową, za pośrednictwem systemu elektronicznego lub przez telefon. Po wykupieniu polisy, składki ubezpieczeniowe są pobierane automatycznie z ROR-u klienta, na którym musi on posiadać odpowiednie środki finansowe.

Przy zgłaszaniu szkody Towarzystwo Ubezpieczeniowe wymaga potwierdzenia, za pomocą faktur za zakupiony sprzęt, że jest on naszą własnością i spełniał warunki ubezpieczenia. Przedmiotem umowy ubezpieczeniowej w nowym produkcie mBanku jest każda nieprzewidziana, nagła utrata lub uszkodzenie sprzętu, powodująca konieczność jego naprawy lub wymiany. Do wyboru w ramach ubezpieczenia są trzy warianty: Standard, Komfort i Premium, które różnią się między sobą limitem kwotowym odpowiedzialności ubezpieczyciela. Najtańsze ubezpieczenie daje ochronę do 4 tys. zł, zaś najdroższe – do 20 tys. zł.

Odszkodowania klient nie dostanie, jeśli szkody powstałe w sprzęcie poczynione są przez zwierzęta, albo są wynikiem rażącego niedbalstwa ubezpieczonego bądź stanowczej interwencji policji i innych organów władzy. Wykluczone z ubezpieczenia są szkody powstałe w wyniku wpływu warunków atmosferycznych czy powolnego działania czynników termicznych, chemicznych i biologicznych. Jeśli zgubimy ubezpieczonego smartfona, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Ubezpieczeniu podlegają wyłącznie sprzęty zakupione przez klienta jako nowe i na które posiada on dowody zakupu. mBank i Allianz ubezpieczy sprzęt klienta, który ma już kilka lat, ale maksymalny wiek wynosi przy tym 5 lat. Dla tabletów, laptopów czy telefonów granica ta wynosi zaledwie 8 miesięcy, a ubezpieczenie będzie działało do osiągnięcia przez sprzęt 2 lat.

Ubezpieczenia zaczynają odgrywać coraz większą rolę w ofertach bankowych i mogą stanowić niejednokrotnie wartość dodaną dla klienta, przyciągającą jego uwagę. mBank korzystając z uwagi, jaką poświęcają mu obecnie klienci, stara się jeszcze bardziej związać ich ze swoją marką. Zaproponowanie nowego ubezpieczenia jest elementem przemyślanej strategii działania. Walka konkurencyjna na rynku pomiędzy bankami wychodzi więc poza standardowe oferty bankowe, a wchodzi w produkty ubezpieczeniowe.