19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNowe ROR-y w PKO BP

Nowe ROR-y w PKO BP

Nowe ROR-y w PKO BPW PKO Banku Polskim szykuje się rewolucja w zakresie oferty rachunków bankowych. Na 14 marca zapowiadana jest premiera nowych ROR-ów w ofercie PKO BP, niosących za sobą wiele korzyści dla klientów. Kampania promocyjna nowego produktu w ofercie banku rozpoczęła się 12 marca, a w spotach telewizyjnych do skorzystania z niej będzie namawiał znany showman Szymon Majewski.
Wszyscy klienci, którzy zdecydują się na otwarcie nowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PKO BP będą mogli skorzystać z wielu udogodnień. Należą do nich m.in. darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie dla studentów i absolwentów wyższych uczelni, brak opłat za prowadzenie rachunku i korzystania z bankowości internetowej, assistance domowy i medyczny dla osób powyżej 60-tego roku życia, a także bez względu na wiek czy wykonywany zawód – możliwość skorzystania z ponad 1200 oddziałów i 2000 agencji PKO BP, zlokalizowanych na terenie całego kraju.
Pojawienie się w ofercie PKO BP nowych ROR-ów jest częścią strategii „Lider” ogłoszonej przez bank na lata 2010-2012. Bank dąży do unowocześnienia swoich struktur i oferty dla klientów. Taka konstrukcja oferty nowych ROR-ów w PKO BP nie jest bynajmniej przypadkowa. Jest ona wynikiem badań przeprowadzonych na zlecenie banku przez firmę badawczą SMG KRC. Respondenci podczas badań ankietowych wskazywali, że przy wyborze konta najczęściej biorą pod uwagę opłaty za prowadzenie rachunków i rozległość sieci bezpłatnych bankomatów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów bankowości detalicznej, PKO BP opracował ofertę rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych.
W ramach zmiany oferty rachunków, 14 marca bieżącego roku, pojawi się w PKO BP aż pięć nowych kont. Mianowicie będą to:

  • Rachunek PKO Konto Pierwsze – adresowany dla najmłodszych klientów, mających pomiędzy 13-18 lat. Nie ma tu opłat za prowadzenie rachunku i dokonywanie przelewów internetowych, a jego posiadacze mogą korzystać bezpłatnie ze wszystkich bankomatów – w Polsce i na świecie.
  • Rachunek PKO Konto dla Młodych – przeznaczony dla studentów i absolwentów, którzy nie ukończyli 30 lat. Przypisane są tu podobne udogodnienia, co w Koncie Pierwszym. Jeśli posiadacz konta ukończy 26 lat, musi zapewnić systematyczne wpływy miesięczne na konto, aby nie ponosić opłat za prowadzenie rachunku.
  • Rachunek PKO Konto za Zero – nie występują tu opłaty za prowadzenie rachunku, z założeniem, że posiadacz zapewnia systematyczne wpływy miesięczne opiewające na co najmniej 2 tys. zł. Do konta dodawana jest darmowa karta debetowa, a klient ma możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów internetowych.
  • Rachunek PKO Superkonto Oszczędne – daje możliwość skorzystania bezpłatnie ze wszystkich bankomatów w Polsce.
  • Rachunek PKO Konto Pogodne – przeznaczony dla osób powyżej 60-tego roku życia, daje bezpłatnie assistance medyczny i domowy, jak i program rabatowy w największej sieci aptek Dbam o Zdrowie.

M.M. – bankowynet.pl
źródło: PKO Bank Polski