20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNordea kusi klientów bezpłatnym kontem

Nordea kusi klientów bezpłatnym kontem

konto_ulubione_noerdea_bankBezpłatność jest jednym z kryteriów, jakim kierują się Polacy przy wyborze konta bankowego. Nie chcą płacić za otwarcie konta, za jego utrzymywanie w kolejnych miesiącach, czy też za wydanie i użytkowanie karty płatniczej do rachunku. Na ogół banki komercyjne rezygnują z pobierania takich opłat od swoich klientów, ale wymagają od nich jednocześnie pewnej aktywności.

Konto jest bezpłatne, jeśli klient zapewnia regularne przelewy na rachunek w określonej wysokości, zaś za kartę nie płaci, jeśli wykonuje daną liczbę transakcji w miesiącu. Do takich i innych warunków pozwalających na niepłacenie za konto bankowe, polscy klienci zdążyli się już przyzwyczaić.

Tymczasem, coraz częściej w reklamach banków eksponowane jest bezwarunkowo bezpłatne konto osobiste. Klient nie płaci za nie nawet wówczas, gdy w ogóle z niego nie korzysta. Banki w ten sposób gromadzą coraz większą bazę klientów, którzy w przyszłości mogą skorzystać z innych ofert produktów finansowych banku.

Bezwarunkowo bezpłatny rachunek osobisty oferuje między innymi Nordea Bank Polska. W jego ofercie na uwagę zasługuje „Konto Ulubione”, które można wygodnie otworzyć dokonując przelewu na nowo otwarty rachunek, z konta w innym banku. „Konto Ulubione” nie wiąże się po stronie klienta z ponoszeniem opłat za miesięczną obsługę konta, za wydanie i korzystanie z karty płatniczej do konta, za przelewy, czy wypłaty gotówki z bankomatów- nawet poza granicami Polski. Do „Konta Ulubionego” Nordea Bank Polska dodaje bezpłatną kartę debetową z funkcjonalnością payWave. Umożliwia przy tym bezpłatne korzystanie z wpłatomatów Nordea, czy też bezpłatny dostęp do konta za pośrednictwem bankowości elektronicznej Netbank oraz bankowości mobilnej.

„Konto Ulubione” w Nordea Banku może skutecznie konkurować i zwyciężać w tej konkurencji z warunkowo bezpłatnymi rachunkami w innych bankach. W wielu przypadkach konto jest bezpłatne, ale tylko wtedy, gdy klient rzeczywiście z niego korzysta. Darmowe konta coraz częściej oferowane są przez banki, które jednocześnie obniżają oprocentowanie kont oszczędnościowych czy depozytów. W takich przypadkach można uznać je za rekompensatę strat ponoszonych przez klientów. Dotychczas Nordea Bank Polska nie oferował bezpłatnych rachunków osobistych. Jeszcze przed miesiącem ten sam bank zdecydował się na wprowadzenie w życie nowego cennika z podwyżką opłat za karty płatnicze i rachunki osobiste.

Tożsame produkty depozytowe jak Nordea Bank Polska oferują i inne banki, w tym BZ WBK, Meritum Bank czy PKO BP.