27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościIKZE w Nordea PTE. Bonus do końca sierpnia

IKZE w Nordea PTE. Bonus do końca sierpnia

IKZE w Nordea PTE. Bonus do końca sierpnia Ile można zarobić na koncie emerytalnym? Nordea PTE przekonuje w swojej kampanii reklamowej, że może być to nawet 15%.

Wydaje się, że to wspaniała oferta. Nordea PTE posiada transparentną reklamę swoich kont emerytalnych. Wskazuje w niej, że 15% to premia, a nie gwarancja zysku, o czym klienci nie powinni zapominać. Taka gwarancja ma stać się motorem napędowym dla oferty Nordei, zwłaszcza jeśli chodzi o klientów poszukujących najlepszych sposobów na wieloletnie oszczędzanie na emeryturę.

Oferta Nordei opiera się na zagwarantowaniu klientom zakładającym indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego, czyli w skrócie IKZE, 15% od złożonej na nich sumy. Jest to jednorazowy bonus wyliczany od całego kapitału. Reklama wskazująca na 15% zysku może być nieco myląca dla samych klientów. Mogą oni odnieść wrażenie, że wskazane 15% jest oprocentowaniem w skali roku dla środków na IKZE. Tymczasem, jest to premia zachęcająca ich do otwarcia IKZE właśnie w Nordei.

Promocja ograniczona jest pod względem czasowym. Nordea jest gotowa wypłacić bonus swoim klientom chcącym oszczędzać na późne lata, ale wyłącznie tym, którzy do 31 sierpnia tego roku wpłacą na IKZE minimum 400 zł, a maksimum 4030 zł. Dodatkowym warunkiem jest to, że środki te nie mogą zostać przetransferowane z posiadanych indywidualnych kont emerytalnych. Muszą to być całkiem nowe środki finansowe.

Jak skorzystać z atrakcyjnej oferty promocyjnej Nordei? Wystarczy otworzyć IKZE w banku, towarzystwie emerytalnym, towarzystwie inwestycyjnym, towarzystwie ubezpieczeniowym bądź w biurze maklerskim. Wówczas można już oszczędzać na IKZE i otrzymać 15% bonusu. Wpłaty na konto mogą wynieść do 4% wynagrodzenia brutto. Jeśli więc dana osoba zarabia 1000 zł miesięcznie, wówczas na IKZE może odprowadzać 480 zł rocznie. Dzięki oszczędzaniu na IKZE klienci odnoszą jeszcze jedną korzyść, a mianowicie mają szansę na płacenie niższego podatku. Nie należy zapominać o tym, że dokonywane na IKZE wpłaty są zwolnione z 19% podatku Belki, ale tylko wtedy, gdy środki z IKZE zostaną wypłacone w całości lub w ratach dopiero po ukończenia przez klienta 65. roku życia. W takim wypadku od oszczędności z IKZE zapłacony zostanie wyłącznie podatek dochodowy od osób fizycznych.