31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Nord topp 5`2

Nord topp 5`2Produkt NORD topp 5`2 został wprowadzony do oferty DnB NORD we wrześniu br. Jest to kolejny produkt strukturyzowany, mający formę ubezpieczenia na życie i dożycie. Opiera się na akcjach pięciu, starannie wybranych, najlepiej zarabiających spółek, w tym: KGHM Polska Miedź, BANK OF CHINA, VIVENDI, PKO BP oraz AMAZON.COM. Zysk wypracowany dzięki NORD topp 5`2 nie podlega opodatkowaniu. Wszyscy klienci zapisujący się na nowy produkt strukturyzowany w DnB Nord mogą jednocześnie skorzystać z oferty na lokatę o stałym oprocentowaniu 8% w skali roku, ale wyłącznie na 3 miesiące.
Klienci chcący zainwestować w NORD topp 5`2 mogą skorzystać z dwóch wariantów ubezpieczeniowych. Pierwszy produkt posiada potencjalną premię wynoszącą od 25 do 33%, ale chroni kapitał tylko w 90%. Druga wersja produktu strukturyzowanego w DnB Nord obejmuje pełną ochronę kapitału klienta, ale jednocześnie może on otrzymać niższą premię roczną, w wysokości od 8 do 12%.
Produkt NORD topp 5`2 opiera się o mechanizm auto call, który pozwala na zakończenie trwania produktu już po pierwszych dwunastu miesiącach. Konstrukcja ubezpieczenia na życie i dożycie polega na tym, że przy wyborze bardziej ryzykownego wariantu, z ochroną 90% wartości kapitału, po upływie roku od daty rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej, sprawdzana będzie cena akcji wymienionych spółek. Jeśli będzie ona równa lub wyższa od wartości początkowej, wtedy to klientowi zostanie wypłacone 90% wartości wpłaconego kapitału wraz z premią, wynoszącą od 25 do 33%.
W przypadku niespełnienia tego warunku, DnB Nord automatycznie dokona przedłużenia produktu o kolejny rok. Jeśli po tym czasie cena akcji spółek będzie wyższa od wyjściowej, produkt strukturyzowany NORD topp 5`2 przyniesie inwestorowi wypłatę 90% kapitału oraz premii z przedziału aż od 50 do 66%. Gdyby zaś cena akcji znów była niższa, produkt przedłużany będzie na trzeci rok i po spełnieniu warunków cenowych wspominanych spółek, klient otrzyma zwrot 90% kapitału oraz premię w wysokości od 75 do 99%.
Niespełnienie założeń cenowych dla akcji pięciu wymienionych spółek po trzecim roku trwania produktu NORD topp 5`2 będzie skutkowało wypłaceniem klientowi świadczenia wynoszącego wyłącznie 90% wniesionej składki na ubezpieczenie. DnB Nord zapowiedział, że po zakończeniu okresu subskrypcji produktu NORD topp 5`2 poda końcowy wskaźnik procentowy, niezbędny do wyliczenia wysokości premii dla klienta.
Dla wszystkich klientów DnB Nord, którzy stronią od ryzyka i chcieliby zainwestować w produkt ze 100% ochroną kapitału, został przeznaczony drugi wariant ubezpieczenia NORD topp 5`2. Po pierwszym roku trwania ubezpieczenia, w przypadku, gdy cena akcji będzie równa lub wyższa od pierwotnej, klient otrzyma premię w wysokości od 8 do 12%. Analogicznie do wcześniejszego przykładu, po drugim roku premia może wynieść od 16 do 24%, a po trzecim – od 24 do 36%.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: DnB Nord