piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaAktualnościNNW kompletnie niepotrzebne

NNW kompletnie niepotrzebne

NNW kompletnie niepotrzebneWłaściciele pojazdów mechanicznych podlegających rejestracji na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, muszą obowiązkowo ubezpieczyć je w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenia OC komunikacyjne pozwalają na pokrycie szkód, wyrządzonym poszkodowanym w wypadkach i kolizjach.

Przy okazji zakupu polisy OC wielu kierowców decyduje się na wykupienie także ubezpieczenia NNW. Jego koszt nie jest wysoki, a kierowcy zyskują dla siebie i pasażerów dodatkową ochronę. Czy jednak polisa NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków jest rzeczywiście potrzebna? Specjaliści przekonują, że jest ona w zasadzie zbędna, a kierowcy wykupujący ją po prostu tracą pieniądze. Dlaczego? Otóż, jeśli dojdzie do wypadku, w którym ucierpią pasażerowie, wówczas odszkodowanie zostanie dla nich wypłacone z polisy OC sprawcy wypadku. W świetle tego, polisa NNW jest tylko dodatkowym źródłem wypłaty odszkodowania.

Z uwagi na to, że suma ubezpieczeniowa w polisie NNW jest zwykle bardzo niska, na przykład 10 tys. zł, to odszkodowanie nie będzie relatywnie wysokie. Będzie stanowiło ono dodatek do odszkodowania wypłacanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe z polisy OC. Nie wystarczy jednak na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, czy kosztów związanych z odszkodowaniem dla osób, które poważnie ucierpiały w wypadku.

Polisa NNW kosztuje kilkadziesiąt złotych rocznie, choć w niektórych przypadkach trzeba za nią zapłacić nawet ponad 100 zł. Chroni ona zarówno kierowcę, jak i pasażerów pojazdu. Jeśli dojdzie do wypadku, w którym zawinił kierowca, ale również odniesie on urazy, wówczas z dobrowolnie zawartego ubezpieczenia NNW zostanie mu wypłacone odszkodowanie. Nawet wówczas, gdy poszkodowani w wypadku otrzymają odszkodowanie z OC, mogą ubiegać się również o roszczenie z polisy NNW, w towarzystwie, w którym mają wykupioną taką polisę.

Z tego wynika, że ubezpieczenie NNW wcale nie jest niezbędne dla ochrony pasażerów w przypadku kolizji. Jedynie kierowca może na nim zyskać, jeśli to on sam będzie sprawcą wypadku i odniesie szkodę. Ubezpieczenie OC jej nie pokryje, ale polisa NNW już jak najbardziej. Tylko z uwagi na ten fakt warto wykupić takie ubezpieczenie. Dodatkową motywacją może być wysoka suma ubezpieczenia NNW, ale za taką polisę przyjdzie klientowi zapłacić więcej niż 100 zł rocznie.

Podobne wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Najpopularniejsze