piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaAktualnościNiskie marże kredytowe

Niskie marże kredytowe

Niskie marże kredytoweRaiffeisen Bank, jako jeden z nielicznych w Polsce nie zdecydował się w ostatnich miesiącach na zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych i nie tylko. Przy obliczaniu zdolności kredytowej klientów bank bierze pod uwagę dokładnie te same kryteria, co w poprzednim kwartale. Oznacza to, że kredytobiorcy mają większe szanse na otrzymanie kredytu w pożądanej wysokości właśnie w Raiffeisen Banku.
Od lipca klienci Raiffeisen Banku mogą korzystać z atrakcyjnej oferty kredytów mieszkaniowych. Oferta obejmuje obniżoną marżę kredytową, która może wynieść zaledwie 0,95%, jeśli kredyt zaciągany jest w walucie rodzimej, oraz 1,59%, jeśli kredytobiorca decyduje się na zaciągnięcie kredytu w euro. W niektórych przypadkach Raiffeisen Bank nie pobiera od klientów prowizji za przystąpienie do kredytu. Z tego względu można uznać propozycję Raiffeisen Banku za jedną z najbardziej atrakcyjnych obecnie na rynku. Niska marża i brak opłaty przygotowawczej to dla klientów sposób na obniżenie kosztów kredytu hipotecznego.
Z nowej oferty kredytów hipotecznych można skorzystać w przypadku, gdy klient zdecyduje się jednocześnie na skorzystanie z innego produktu bankowego, np. z karty kredytowej, czy otworzy konto osobiste. Marża kredytowa dla kredytu hipotecznego w Raiffeisen Banku będzie niższa, jeśli kredytobiorca zakupi pakiet ubezpieczeń lub będzie regularnie lokował pieniądze w produkty inwestycyjne banku.
W chwili obecnej można powiedzieć, że wśród polskich banków, Raiffeisen Bank znajduje się w czołówce tych, które swoim klientom są w stanie zaoferować niskie, korzystne marże kredytowe, a jednocześnie nie muszą ograniczać dostępności kredytu. Przedstawiciele Raiffeisen Banku mówią, że dążą do zwiększania stopnia korzystania klientów z ich produktów bankowych i usług towarzyszących.
Korzystne warunki kredytowania mogą stać się w chwili obecnej udziałem również tych osób, które zdecydują się na zaciągnięcie pożyczki hipotecznej. Raiffeisen Bank zmienił bowiem maksymalny poziom finansowania. Dotychczas było to 60%, a dziś jest już 70% wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie zaciąganej pożyczki hipotecznej. Jeśli jednak zabezpieczeniem spłaty kredytu jest nieruchomość należąca do osoby trzeciej, poziom finansowania wynosi maksymalnie 60%. Mniejszy jest on przy zabezpieczeniu ustanowionym na działce i wynosi on zaledwie 50% wartości nieruchomości.
Jeśli trzyosobowe gospodarstwo domowe decyduje się dziś na zaciągnięcie kredytu hipotecznego w Raiffeisen Banku i uzyskuje dochody rzędu 5 tys. zł miesięcznie, może maksymalnie otrzymać w Raiffeisen Banku kredyt na łączną kwotę aż 500 tys. zł, zakładając, że okres kredytowy wyniesie przy tym 30 lat.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Raiffeisen Bank

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Podobne wpisy

9 KOMENTARZE

  1. oj nie wszedzie, i nie zawsze tylko to jest wyzacznikiem ceny kredytu, zwroc nalezy uwage takze na ubezpieczenie, czy wymagany wklad wlasny

  2. Niestety z kredytami różnie bywa, ale najlepiej przy poszukiwaniach odwiedzić doradcę oni najlepiej orientują się w temacie, a przynajmniej porównamy oferty w jednym miejscu!

  3. No właśnie warunki dla wybrańców i to jeśli spełni się określone warunki. I tak właśnie bywa z tanimi kredytami nierealne do otrzymania dla przeciętnego zjadacza.

  4. Zgadzam się z Kasią sama korzystałam z pomocy doradcy z Open finance i wszystko szybko załatwiłam, więc wystarczy dobrze trafić…

  5. szukam korzystnego kredytu hipotecznego jestem samotna matka wychowujaca synka bylam w paru bankach ale nietety odmowiono mi udzielenie kredytu potrzebny mi kredyt na zakup mieszkania czy ktos sie orietuje ktory bank moglby mi takiego udzielic?

  6. Ola nie wiem jak to będzie w twoim przypadku, bo do każdego bank indywidualnie podchodzi i nawet jak na oko się wydaje, że sytuacja jest taka sama, to oni widzą to zupełnie inaczej. Ja też jestem matką samotnie wychowującą córkę i miałam straszny problem z bankami, bo wszędzie tylko uśmieszki politowania. Koniec końców w getinie wzięła, ale rodzice też do zdolności byli brani.

  7. 5 tys ale netto która przeciętna rodzina ma takie dochody? Bierzesz tam gdzie dadzą na rozsądnych warunkach inaczej marzysz o własnym M przez następne X lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Najpopularniejsze