16.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNiskie marże kredytowe

Niskie marże kredytowe

Niskie marże kredytoweRaiffeisen Bank, jako jeden z nielicznych w Polsce nie zdecydował się w ostatnich miesiącach na zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych i nie tylko. Przy obliczaniu zdolności kredytowej klientów bank bierze pod uwagę dokładnie te same kryteria, co w poprzednim kwartale. Oznacza to, że kredytobiorcy mają większe szanse na otrzymanie kredytu w pożądanej wysokości właśnie w Raiffeisen Banku.
Od lipca klienci Raiffeisen Banku mogą korzystać z atrakcyjnej oferty kredytów mieszkaniowych. Oferta obejmuje obniżoną marżę kredytową, która może wynieść zaledwie 0,95%, jeśli kredyt zaciągany jest w walucie rodzimej, oraz 1,59%, jeśli kredytobiorca decyduje się na zaciągnięcie kredytu w euro. W niektórych przypadkach Raiffeisen Bank nie pobiera od klientów prowizji za przystąpienie do kredytu. Z tego względu można uznać propozycję Raiffeisen Banku za jedną z najbardziej atrakcyjnych obecnie na rynku. Niska marża i brak opłaty przygotowawczej to dla klientów sposób na obniżenie kosztów kredytu hipotecznego.
Z nowej oferty kredytów hipotecznych można skorzystać w przypadku, gdy klient zdecyduje się jednocześnie na skorzystanie z innego produktu bankowego, np. z karty kredytowej, czy otworzy konto osobiste. Marża kredytowa dla kredytu hipotecznego w Raiffeisen Banku będzie niższa, jeśli kredytobiorca zakupi pakiet ubezpieczeń lub będzie regularnie lokował pieniądze w produkty inwestycyjne banku.
W chwili obecnej można powiedzieć, że wśród polskich banków, Raiffeisen Bank znajduje się w czołówce tych, które swoim klientom są w stanie zaoferować niskie, korzystne marże kredytowe, a jednocześnie nie muszą ograniczać dostępności kredytu. Przedstawiciele Raiffeisen Banku mówią, że dążą do zwiększania stopnia korzystania klientów z ich produktów bankowych i usług towarzyszących.
Korzystne warunki kredytowania mogą stać się w chwili obecnej udziałem również tych osób, które zdecydują się na zaciągnięcie pożyczki hipotecznej. Raiffeisen Bank zmienił bowiem maksymalny poziom finansowania. Dotychczas było to 60%, a dziś jest już 70% wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie zaciąganej pożyczki hipotecznej. Jeśli jednak zabezpieczeniem spłaty kredytu jest nieruchomość należąca do osoby trzeciej, poziom finansowania wynosi maksymalnie 60%. Mniejszy jest on przy zabezpieczeniu ustanowionym na działce i wynosi on zaledwie 50% wartości nieruchomości.
Jeśli trzyosobowe gospodarstwo domowe decyduje się dziś na zaciągnięcie kredytu hipotecznego w Raiffeisen Banku i uzyskuje dochody rzędu 5 tys. zł miesięcznie, może maksymalnie otrzymać w Raiffeisen Banku kredyt na łączną kwotę aż 500 tys. zł, zakładając, że okres kredytowy wyniesie przy tym 30 lat.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Raiffeisen Bank