26.4 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNajtańsze konta firmowe

Najtańsze konta firmowe

Najtańsze konta firmowe

Przedsiębiorcy w poszukiwaniu konta firmowego przeglądają wiele ofert rynkowych, które z okresu na okres szybko się zmieniają. Oczekują oni konta taniego, albo bezpłatnego, które będzie zapewniało dobrą obsługę klientów i dostęp do dodatkowych, atrakcyjnych z perspektywy przedsiębiorców, produktów finansowych. Skorelowanie tych trzech cech rachunków firmowych jest jak najbardziej możliwe. Serwis Bankier.pl przedstawił w ostatnim czasie wykaz najlepszych i zarazem najtańszych kont w polskich bankach, jakie są adresowane do firm.

Dla wielu przedsiębiorców najważniejszą cechą konta firmowego, która jest w stanie zaważyć nad jego wyborem, jest funkcjonalność bankowości elektronicznej.

Jeśli przedsiębiorca oprócz korzystania ze standardowych opcji konta bankowego zwraca również uwagę na możliwość wypracowywania oszczędności, powinien wybrać albo ofertę FM Banku albo Idea Banku. W pierwszej z wymienionych instytucji finansowych oferowane jest „Konto na 5-tkę”. Dzięki niemu można nie tylko efektywnie i wygodnie korzystać z rachunku firmowego, także przez Internet, ale i zarabiać. Podobne parametry posiada konto „Firma to zysk” w Idea Banku”. Minusem „Konta na piątkę „ w FM Banku jest to, że przedsiębiorca będzie zmuszony do poniesienia opłaty w związku z posiadaną kartą wydaną do konta oraz wpłat gotówkowych w oddziale banku. Jednocześnie, FM Bank naliczy opłatę za korzystanie z bankomatów obcych banków. Zupełnie inną, bezpłatną politykę funkcjonowania kont firmowych prowadzi Idea Bank.

Na trzecim miejscu w zestawieniu najtańszych kont firmowych uplasował się Bank Millennium z kontem „Biznes PayUp”. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta w okresie promocyjnym, czyli przez pierwsze 18 miesięcy jego istnienia. Darmowa jest karta płatnicza, przelewy, wypłaty z bankomatów i wpłaty w oddziale. Za każde kolejne konto firmowe przyjdzie przedsiębiorcy z czasem zapłacić. Albo koszt ten jest mu naliczany od początku założenia konta, albo po ustaniu okresu promocyjnego.

Jak widać, w pełni darmowe konto, nawet po promocji, dostępne jest dla firm wyłącznie w dwóch działających w Polsce bankach. Najmniejsze opłaty za prowadzenie rachunku dla przedsiębiorcy są naliczane w Banku Pocztowym, oferta – konta Pocztowe konto firmowe. Przedsiębiorca zapłaci za nie zaledwie 5 zł miesięcznie. 10 zł za prowadzenie konta należy zapłacić w banku Inteligo, zaś 46 zł w Citi Handlowym, przy korzystaniu z pakietu Citi Gold.