20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościNajlepsze promocje ubezpieczeń OC

Najlepsze promocje ubezpieczeń OC

Najlepsze promocje ubezpieczeń OCKiedy na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych pojawiła się marka Proama, wraz ze swoimi atrakcyjnymi ofertami polis OC i AC, wydawało się, że nikt już nie przebije jej cen. Tymczasem okazuje się, że takie twierdzenie było błędne. Proama zainicjowała szereg obniżek i promocji cenowych w dziedzinie ubezpieczeń OC i AC. Dziś na rynku można skorzystać z licznych zniżek, ale uwaga, to chwilowa promocja, a eksperci już zapowiadają, że będzie dużo drożej.

Jeszcze kilka miesięcy temu Towarzystwa Ubezpieczeniowe przekonywały, że podwyżka składek na ubezpieczenia OC musi nastąpić. Nie ma innego wyjścia, ponieważ te ubezpieczenia w skali całej Europy, w Polsce są zdecydowanie najtańsze. Poza tym rosną koszty części zamiennych, a więc i OC musi podrożeć, aby odszkodowania wypłacane ze składek ubezpieczonych mogły pokryć koszty napraw samochodów. Ubezpieczyciel nie może przecież dokładać do swojej działalności.

Patrząc na rynek ubezpieczeń OC w naszym kraju wydaje się, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe zapomniały o dawnych sugestiach odnośnie podwyżek i ze wszystkich sił starają się przyciągnąć do siebie klientów. Oczywiście, największą zachętą jest przy tym obniżenie ceny polisy ubezpieczeniowej. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe są skłonne do udzielenia 10% rabatu za zakup polisy przez Internet, albo też zostanie fanem ubezpieczalni na jej fan page`u w serwisie społecznościowym Facebook. O ile Proama oferowała klientom maksymalnie 70% zniżkę na OC, znalazło się już towarzystwo z 80% zniżką przyznawaną kierowcom za trzy lata jazdy bez żadnej, nawet najmniejszej stłuczki. Tym samym odeszła do historii maksymalna, 60% zniżka za bezszkodową jazdę. Nie oznacza to jednak, że w wielu ofertach nie jest to najwyższa możliwa zniżka na OC.

Należy podkreślić, że z maksymalnych obniżek cen OC nie każdy może skorzystać i to  jest podstawowy problem.

Oferta Proamy została przebita przez Towarzystwo Ubezpieczeniowej Uniqa. Daje ono do 80% zniżki, darmowy mini assistance oraz gwarancję utrzymania ceny dla bezszkodowych uczestników programu lojalnościowego. Taka oferta obowiązuje w ubezpieczalni Uniqa od 11 czerwca 2012 roku. Do trendu ogłaszania coraz to nowych promocji na ubezpieczenia OC i AC przyłączyły się jeszcze takie towarzystwa jak Link4, Liberty Direct czy też Axa.

Średnio w Polsce kierowca na ubezpieczenie OC, będące ubezpieczeniem obowiązkowym, wydaje 448 zł. W porównaniu z innymi krajami europejskimi jest to naprawdę niewiele, stąd też podwyżki cen ubezpieczeń OC. Z drugiej strony, ubezpieczalnie chcą przyciągnąć do siebie klientów, dlatego dokonują okresowych promocji. Wszyscy ubezpieczyciele dążą do tego, aby ubezpieczenia OC były rentowne.

Sprawdź aktualną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych.