17 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNajlepsze konto internetowe – sierpień 2012

Najlepsze konto internetowe – sierpień 2012

Najlepsze konto internetowe – sierpień 2012 Konta internetowe cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Klienci przekonali się, że realizowanie wielu transakcji finansowych w trybie internetowym jest korzystne dla nich samych – pozwala oszczędzić i czas i pieniądze. Stąd też wielu z nas zakłada dziś nie tradycyjne, ale właśnie internetowe rachunki bieżące w bankach. Banki dostosowały swoją ofertę do wymagań użytkowników i oferują konta z dostępem za pośrednictwem bankowości online. Dzięki realizowaniu większości operacji na koncie samodzielnie, klient może liczyć na bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta bankowego.

W jakim banku najlepiej w chwili obecnej otworzyć swoje konto internetowe? Na to pytanie łatwo można odpowiedzieć korzystając z rankingu rachunków internetowych stworzonego przez serwis Bankier.pl. Serwis przyjął, że użytkownikiem przyszłego konta będzie osoba aktywnie korzystająca z Internetu, dorosła, która deklaruje, że wszystkie transakcje będzie dokonywała przez Internet, nie tylko przelewy, ale również zakupy przeróżnych produktów w sklepach internetowych. Użytkownik ten będzie przelewał swoje wynagrodzenie na konto internetowe oraz aktywnie korzystał z wydanej do niego karty debetowej. Bardzo często taki wymóg bezpłatności karty stawiają banki w Polsce w przypadku kont internetowych.

Standardem w polskich bankach jest już to, że klient nie płaci za konto co miesiąc. Jedynie BOŚ Bank w przypadku Konta bez kantów pobiera opłatę w wysokości 10 zł miesięcznie. Reszta banków ujęta w zestawieniu kont dla internautów, ma darmowe prowadzenie konta. Najlepszą ofertę dla użytkowników kont w trybie online posiada nowy bank na polskim rynku – Alior Sync. Jego oferta najprawdopodobniej została skonstruowana w taki sposób, aby nowemu bankowi udało się w krótkim czasie przyciągnąć jak najwięcej klientów. Nie zapominajmy, że Alor Sync jest internetowym oddziałem Alior Banku, więc nic dziwnego w tym, że najbardziej rozbudowana i najbardziej atrakcyjna będzie jego oferta dla Internautów. Wracając do tematu, Alior Sync oferuje klientom Konto osobiste bezpłatne, gdzie klient nie płaci za kartę, ani za jakiekolwiek przelewy – bez względu na to, czy będzie dokonywał przelewów wewnętrznych czy zewnętrznych. Do konta w Alior Sync wydawana jest karta debetowa, pozwalająca na dokonywanie wypłat z bankomatów całkowicie bezpłatnie. Dodatkowo, klient zarobi na korzystaniu z Konta osobistego w Alior Sync, dzięki programowi moneyback. Alior Sync deklaruje, ze zwróci 5% kwoty transakcji dokonywanych przez Internet, zarówno w przypadku realizacji szybkich płatności, jak i z użyciem karty debetowej.

Na kolejnych miejscach rankingu najlepszych kont internetowych znalazły się konta Banku BGŻ, Banku Millennium i Getin Banku.