14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNajkorzystniejsze aktualne oferty kredytowe

Najkorzystniejsze aktualne oferty kredytowe

Najkorzystniejsze aktualne oferty kredytoweW marcu serwis Totalmoney.pl zdecydował się na stworzenie spójnego rankingu ofert kredytów gotówkowych polskich bankach, aby wykazać, w którym z nich najkorzystniej będzie zaciągnąć podobne zobowiązanie. Okazuje się, że stawki oprocentowania kredytów gotówkowych w różnych bankach na naszym rodzimym rynku finansowym, mogą się mocno różnić od siebie. Jeśli przed zaciągnięcie zobowiązania kredytowego klient nie sprawdzi, jak kształtują się oferty i warunki dodatkowe innych banków, może stracić na tym dużo pieniędzy.
Należy powiedzieć, że mocno promowane kredyty gotówkowe niekoniecznie muszą być najkorzystniejsze dla kredytobiorców. Jak pokazał ranking marcowych, najlepszych ofert kredytów gotówkowych, takie oferty plasują się gdzieś w połowie listy. Z kolei, kredyty promowane w sposób umiarkowany znalazły się na czele rankingu.
Do stworzenia rankingu najkorzystniejszych ofert kredytów gotówkowych w bankach w Polsce w marcu tego roku, wzięto pod uwagę sytuację, w której osoba niezwiązana z bankiem, zatrudniona na podstawie umowy o pracę z wynagrodzeniem 2,5 tys. zł miesięcznie, stara się o uzyskanie kredytu na rok w wysokości 5 tys. zł.
Bezkonkurencyjną ofertę dla takiego hipotetycznego klienta wystosował Getin Bank, gdzie rzeczywista roczna stopa oprocentowania zobowiązania kredytowe na takich warunkach, jak przedstawione powyżej, wynosi 9,02%. Suma odsetek spłaconych po roku przez kredytobiorcę nie będzie zbyt wysoka – wyniesie około 239 zł. Getin Bank nie pobierze od klienta prowizji za udostępnienie kredytu. Takie warunki kredytowania dostępne są jednak wyłącznie dla kredytobiorców ubiegających się o pożyczkę na kwotę nie wyższą niż 10 tys. zł, która zostanie spłacona w perspektywie jednego roku.
Tuż za Getin Bankiem w rankingu najlepszych ofert kredytów gotówkowych w marcu tego roku, uplasował się Bank BGŻ, gdzie całkowita suma do spłaty dla kredytobiorcy po roku kredytowania wynosi 5 300,40 zł. Prowizja za udzielenie kredytu także i w tym przypadku jest pomijana, zaś RRSO dla kredytu wynosi 11,20%. Z takiej oferty kredytowania mogą skorzystać wyłącznie osoby, które przy okazji zaciągania kredytu gotówkowego zdecydują się na założenie konta osobistego z Planem Aktywnym, Planem Konto Plus, lub Planem Standardowym wraz z kartą debetową. Muszą też złożyć dyspozycję przelewania swojego wynagrodzenia co miesiąc na ten rachunek.
Na podium w grupie najlepszych kredytów gotówkowych znalazł się również eurobank, z kredytem gotówkowym z RRSO wynoszącym 12,10%. Prowizja za udzielenie kredytu także i tu wynosi 0%, a miesięczna rata kredytu opiewa na kwotę 443,08 zł. Aby móc skorzystać z takiej oferty kredytowej, klient musi założyć konto osobiste w euro banku i zadeklarować wpływ wynagrodzenia co miesiąc.