11.3 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nagroda dla BFS

Firma Bibby Financial Services otrzymała tytuł Najlepszego Faktora 2009 roku w Wielkiej Brytanii. Wyróżnienie to, co roku przyznawane jest przez magazyn Credit Today – specjalizujący się w tematyce finansowej. O przyznaniu nagrody zadecydowało jury, składające się z czołowych specjalistów wywodzących się z kilkunastu największych brytyjskich korporacji i organizacji. Wyróżniono firmy, które osiągają najlepsze wyniki, gwarantują najwyższą jakość oraz promują etyczne i odpowiedzialne działania w biznesie.

“Rynek brytyjski należy do najlepiej rozwiniętych, ale też najbardziej wymagających. Tym bardziej cieszy nas fakt, że autorytety zasiadające w jury, po raz kolejny doceniły wysiłek, jaki wkładamy w zapewnienie najwyższego poziomu usług.” – powiedział zarządzający Bibby Financial Services na świecie David Robertson.

To już drugie podobne wyróżnienie w ostatnim czasie. W listopadzie 2008 roku Bibby Financial Services została ogłoszona Najlepszym Faktorem przez Narodowe Stowarzyszenie Brokerów Finansowych (National Association of Commercial Finance Brokers). Bibby Financial Services jest największym niezależnym faktorem w Wielkiej Brytanii. Firma regularnie nagradzana jest przez środowisko finansistów – tytuł Najlepszego Faktora zdobywała także w 2002, 2003 i 2005 roku.

“Wyróżnienia to także dobry znak dla polskiego oddziału Bibby Financial Services – Od początku czerpiemy z brytyjskiego doświadczenia firmy, a nagrody są dowodem, że to dobry wzór. Obsługa klienta była i jest dla nas priorytetem i cieszymy się, że doceniają to nie tylko klienci, ale i specjaliści.” – mówi Krzysztof Kuniewicz, zarządzający polskim oddziałem Bibby Financial Services.

W porównaniu do Wielkiej Brytanii, gdzie faktoruje się od ponad 50 lat, rynek faktoringu w Polsce dopiero raczkuje. Świadczą o tym również wyniki finansowe. W 2008 roku na Wyspach obrót przekazany do faktoringu wyniósł 188 mln euro, a w Polsce niewiele ponad 7,8 mln euro. Ciekawostką może być, że w Wielkiej Brytanii tylko Bibby Financial Services finansuje ponad 3 000 firm z sektora MSP, tymczasem w Polsce wszystkie firmy zrzeszone w PZF obsługują 2031 przedsiębiorstw.

“Jesteśmy na początku długiej, ale i ciekawej drogi. Myślę, że nasi przedsiębiorcy powoli zaczynają przekonywać się do faktoringu i rozpoznawać jego zalety. Jestem przekonany, że jeszcze kilka lat i mamy szansę dobić do europejskiego peletonu w faktoringu.” – mówi Krzysztof Kuniewicz.

źródło: Bibby Financial Services – informacja prasowa