19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNa którym koncie bankowym zarabiamy?

Na którym koncie bankowym zarabiamy?

Na którym koncie bankowym zarabiamy? Oferty banków zmieniają się w sposób bardzo dynamiczny, stąd też korzystanie przez klientów z najlepszych ofert, czy to depozytowych, czy to kredytowych, jeszcze kilka lat temu wydawało się najlepszym rozwiązaniem. Dziś patrząc na warunki kredytowania czy parametry produktów depozytowych widać, że bieżące oferty bankowe są od nich dużo bardziej atrakcyjne niż te, z których klienci korzystają.
Nie inaczej jest w segmencie kont osobistych. Klienci banków powinni zweryfikować to, czy ich bank rzeczywiście oferuje im korzystne rachunki, z wysokim oprocentowaniem i niskimi opłatami. Jeśli tak nie jest, to warto skorzystać z promocji innych banków dotyczących depozytów. Klienci co prawda obawiają się trudności w przenoszeniu konta do innego banku, ale w chwili obecnej proces ten został bardzo uproszczony, a nowy bank przenosi konto oraz zamyka stary rachunek na zlecenie klienta, nie pobierając zwykle za to żadnych dodatkowych kosztów. Formalności wiążące się ze skorzystaniem z oferty depozytowej w innym banku i przeniesieniem do niego swojego rachunku osobistego, również zostały zminimalizowane.
Korzyści wynikające z dokonania takiej operacji są trudne do przecenienia. Przede wszystkim na nowoczesnym, promocyjnym koncie osobistym klient banku jest w stanie zarabiać. Wysokość owych zarobków uzależniona jest od wielu zmiennych, ale generalnie banki płacą za aktywność klientów, tj. za wykonywanie wielu przelewów bezgotówkowych, wysokie wpływy na rachunek, czy też aktywne korzystanie z karty płatniczej wydanej do konta bankowego. W ten sposób do dochodów klienta w miesiącu bank samodzielnie doliczy nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. To niebagatelna kwota.
Im klient aktywniej korzysta z konta i ma większe wpływy na rachunek, tym zarobi więcej. Serwis Bankier.pl przygotował dla klientów poszukujących najlepszej oferty depozytowej w bankach zestawienie, wskazujące na najbardziej atrakcyjne konta zarabiające. Założył przy tym, że klient zarabia 2500 zł miesięcznie, płaci kartą co najmniej 700 zł, w tym po połowie na stacjach benzynowych i w supermarketach, oraz dokonuje 10 internetowych przelewów zewnętrznych. Dodatkowym założeniem była wypłata z bankomatów obcych i własnych banku, gotówki – pięciokrotnie po 100 zł. Opierając się na takich założeniach, specjaliści serwisu wskazali, że najbardziej dochodowe okaże się dla modelowego klienta konto w Banku BGŻ – Konto z premią, przy którym bank pobiera jedynie opłatę za kartę w wysokości 5 zł miesięcznie, a wszelkie zyski, premie i bonusy należne klientowi wynoszą 25 zł. Po odjęciu kosztów, „czysty zysk” klienta na tym koncie to 20 zł miesięcznie. Dobrą ofertę z zyskiem 18 zł miesięcznie ma Bank Millennium – Dobre Konto, które jest całkowicie bezpłatne.