24 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościNa czym polega Formuła Agro?

Na czym polega Formuła Agro?

Na czym polega Formuła Agro?Z dniem 4 kwietnia 2011 roku Bank BGŻ wprowadził do swojej oferty nowy kredyt w Formule Agro. Polega on na udzielaniu kredytu wnioskodawcy na uproszczonych zasadach, jeśli jest to kredyt niezbędny do finansowania działalności wytwórczej w rolnictwie. 7 kwietnia tego roku rusza ogólnopolska kampania reklamowa promująca nowy kredyt w banku BGŻ. Bank zapowiada, że rolnicy chcący sfinansować działalność wytwórczą będą mieli uproszczone procedury udostępniania środków finansowych z kredytu w formule Agro.
W chwili obecnej nowy kredyt dla rolników w Banku BGŻ jest najprostszym dla tej grupy klientów produktem finansowym na rynku. Bank BGŻ rozwija swoją ofertę finansowania dla agrobiznesu, wprowadzając teraz nowy kredyt w Formule Agro. Sami klienci od dawna poszukiwali szybkich i mało skomplikowanych możliwości finansowania gospodarstwa rolnego. Stąd też Bank BGŻ wyszedł im naprzeciw konstruując nową ofertę kredytową skierowaną wyłącznie do rolników.
Nowy kredyt Formuła Agro oznacza dla kredytobiorców konieczność dopełnienia tylko minimalnych formalności, bowiem do ubiegania się o kredyt bank wymaga wyłącznie jednego dokumentu. Jest to zaświadczenie, które potwierdza posiadanie przez wnioskodawcę gospodarstwa rolnego. We wszelkich pozostałych kwestiach wystarczające dla Banku BGŻ są złożone przez samego klienta deklaracje. Bank nie dokonuje wizytacji gospodarstwa rolnego, któremu udziela kredytu.
Dodatkowym uproszczeniem dla klienta jest bezpłatna prowizja przygotowawcza. Jest to promocja trwająca przez pierwsze trzy miesiące istnienia na rynku oferty na kredyt Formuła Agro. Zakładając, że klient ubiega się w Banku BGŻ o kredyt na swoje gospodarstwo rolne w wysokości nie większej niż 50 tys. zł, wówczas kwota kredytu oraz ocena zdolności kredytowej klientów wyznaczana jest dokładnie na podstawie złożonej przez klienta deklaracji. W takim przypadku kwota kredytu nie może być większa niż 40% deklarowanych wpływów przez wnioskodawcę.
Zamiast zaświadczeń bank wymaga od klienta złożenia pewnych oświadczeń. Zabezpieczeniem kredytu są wpływy na rachunek bieżący kredytobiorcy. Jeśli jednak klient stara się o większy kredyt, do kwoty 250 tys. zł, wówczas kredyt Formuła Agro jest udostępniany mu na podstawie średniomiesięcznych, udokumentowanych wpływów na rachunek wnioskodawcy, który może znajdować się w innym, niż BGŻ, banku.
Kampania nowego kredytu dla rolników w Banku BGŻ ma potrwać do 30 maja bieżącego roku. Kampania reklamowa obejmuje reklamy radiowe i telewizyjne, a także reklamy internetowe. Reklamy pojawią się również w prasie branżowej.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Bank BGŻ