30.7 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościNa co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczeń w podróży?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczeń w podróży?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczeń w podróży? Branża ubezpieczeniowa przeżywa rozkwit, wraz ze wzrostem świadomości ubezpieczeniowej wśród obywateli Polski. O ile jednak Polacy często wykupują ubezpieczenia autocasco, ubezpieczenia na życie, czy też ubezpieczenia majątkowe, o tyle rzadko kiedy decydują się na nabycie polisy ubezpieczenia w podróży. Oczywiście, kupują obowiązkowe ubezpieczenie podróży w biurze turystycznym, ale nic poza tym. Większość polskich turystów nawet nie zainteresuje się ogólnymi warunkami ubezpieczenia wykupując wycieczkę w biurze podróży czy też u agenta turystycznego, a jest to duży błąd.
W sytuacjach, kiedy owe ubezpieczenie jest wykorzystywane okazuje się bowiem, że ma wiele ograniczeń, a większą część kosztów musi niestety pokryć sam turysta. W tym momencie podnoszą się słowa sprzeciwu, całkowicie nieuzasadnione. Gdyby podróżny przeczytał warunki ubezpieczenia, byłby świadomy tego, jaką ochronę ubezpieczeniową zapewnia mu polisa.
Koniecznie trzeba więc przeczytać, co podpisujemy w biurze podróży. Jeśli jednak chcemy samodzielnie zadbać w sposób jak najbardziej wszechstronny o swoje bezpieczeństwo w czasie wakacji, powinniśmy zainteresować się dodatkowymi ubezpieczeniami. Zalicza się do nich przykładowo ubezpieczenie kosztów leczenia, czyli polisę KL oraz pakiet pomocy w podróży, tzw. assistance. Te dwa elementy ubezpieczeniowe mogą się w przyszłości okazać bardzo istotne dla poszkodowanego turysty. Nie można twierdzić, że żadne wypadki nas nie dotyczą, dlatego nie będziemy wykupywać ubezpieczenia. Tak naprawdę przecież każdy może złamać rękę, czy doznać dotkliwych oparzeń słonecznych. Dobre ubezpieczenie podróży powinno pokrywać koszty leczenia, hospitalizacji oraz konsultacji lekarskiej.
Przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej, koniecznie trzeba sprawdzić zakres odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego oraz poszczególne elementy, jakie wchodzą w skład ubezpieczenia. Polisa ubezpieczenia w podróży powinna zawierać ubezpieczenie KL, zapewniające nam pomoc medyczną w nagłych przypadkach. Ono najbardziej przydaje się za granicą, w obcych krajach, kiedy to musimy skonsultować się z lekarzem, czy nawet pójść do szpitala. Koniecznością jest, aby ubezpieczenie podróży zawierało w sobie ubezpieczenie następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW, które gwarantuje wypłatę odszkodowania związanego z wypadkiem, mającym miejsce za granicą, na skutek którego osoba ubezpieczona doznała trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Jeśli chcemy zapewnić sobie niezbędny komfort i najwyższe poczucie bezpieczeństwa w podróży, dodajmy do naszej polisy ubezpieczeniowej pakiet assistance, który złagodzi skutki nieprzewidzianych okoliczności w trakcie naszego wyjazdu.