17 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościMultiWzrosty w kredytach hipotecznych

MultiWzrosty w kredytach hipotecznych

Bogacimy się, jednocześnie coraz odważniej myśląc o swoim portfelu. Największy hit bankowy ostatnich miesięcy to: kredyty hipoteczne. W porównaniu z identycznym okresem 2005 roku wszystkie wskaźniki odnotowują tutaj potężne przyrosty.

“W porównaniu z zeszłym rokiem nasza instytucja finansowa udzieliła o ponad 100% więcej kredytów.” – potwierdza Mariusz Drzewiecki, dopowiadający za kredyty hipoteczne w MultiBanku – “Natomiast samych wniosków złożono o 160% więcej niż w analogicznym okresie 2005 roku.” – dodaje.

Zdaniem specjalistów z MultiBanku rynek kredytów hipotecznych, który przyrósł o 45% i nadal będzie się dynamicznie rozwijał.

“Analizując nasze dane możemy wysnuć wniosek, iż Polacy się bogacą. Potwierdza to przede wszystkim średnia wartość udzielonych kredytów. A ta wzrosła o 15%.” – tłumaczy Mariusz Drzewiecki – “Równocześnie coraz częściej sięgamy po nowatorskie rozwiązania takie jak: kredyt hipoteczny połączony z rachunkiem bilansującym (offset) i porównujemy oferty różnych banków tak, żeby wybrać najlepszą. Widać to zwłaszcza w przypadku refinansowanych kredytów hipotecznych, których udział w naszym portfelu wzrósł o 200%.” – mówi Drzewiecki.

Kredyty hipoteczne w MultiBanku w liczbach ( porównanie okresu I-IV. 2005/ I-IV.2006):

  • 100 procent – o tyle wzrosła wartość przyznanych kredytów,
  • 160 procent – o tyle wzrosła wartość złożonych wniosków,
  • 45 procent – o tyle wzrósł rynek,
  • 15 procent – o tyle wzrósł średni udzielony kredyt hipoteczny,
  • 200 procent – o tyle wzrósł udział kredytów refinansowych.

źródło: MultiBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: MultiBank