23.8 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024

mPolisolokata

mPolisolokataPerspektywa zmiany przepisów prawa dotycząca zlikwidowania możliwości czerpania zysków bez konieczności opłacania podatków z lokat z kapitalizacją dzienną, spowodowała, że wiele banków postanowiło wprowadzić dla nich alternatywę. Podobnie postąpił mBank, który ma w swojej ofercie mPolisolokatę. Jest to produkt ubezpieczeniowy, który jednak gwarantuje wypłatę zysku w formie świadczenia ubezpieczeniowego. Nie są to odsetki kapitałowe, tak jak w przypadku tradycyjnych lokat bankowych i z tego tytułu pieniądze te nie podlegają konieczności opłacania tzw. podatku Belki. Rzeczone świadczenie to nic innego, jak suma opłaconej przez ubezpieczonego składki, która powiększana jest przez mBank o zysk. Owy zysk jest odpowiednikiem oprocentowania na tradycyjnej lokacie, ale stricte nim nie jest.
Nowy produkt mBanku o nazwie mPolisolokata jest grupowym ubezpieczeniem na życie i dożycie. Klient wykupujący takie ubezpieczenie opłaca odpowiednią składkę ubezpieczeniową, a po zakończeniu okresu trwania ubezpieczenia otrzymuje świadczenie z tytułu dożycia. Składka odpowiada sumie środków pieniężnych, jakie można by zdeponować na lokacie w banku. Minimalnie może ona wynosić 3000 zł.
Warto podkreślić, że składka ubezpieczeniowa, którą klient mBanku deponuje na mPolisolokacie, jest objęta pełną ochroną, dzięki czemu ma on gwarancję tego, że zostanie mu ona wypłacona w całości, nawet w momencie zerwania umowy ubezpieczenia przed oznaczonym terminem. mBank gwarantuje zatem 100% wpłaconej składki klientowi.
mPolisolokata jest ubezpieczeniem, do którego można przystąpić na okres 6, 12 lub 24 miesięcy. Jeśli chodzi o oprocentowanie mPolisolokaty w skali roku, to dla półrocznej perspektywy czasowej jest to 4,5%, zaś dla ubezpieczeń zawieranych na 12 lub 24 miesiące oprocentowanie wyniesie 4,25%. Oprocentowanie mPolisolokaty to właściwie współczynnik świadczenia z tytułu dożycia, jako że produkt nie jest tradycyjną lokatą, a ubezpieczeniem na życie i dożycie.
Konstrukcja mPolisolokaty nie jest nowatorska, ponieważ podobne produkty już funkcjonują na rynku. Jest to jednak nowa propozycja dla klientów mBanku, którzy chcieliby zarobić na posiadanych oszczędnościach. mPolisolokata ma docelowo zastąpić lokaty z dzienną kapitalizacją, z których więcej niż chętnie korzystają klienci.
Osoby będące posiadaczami eKonta w mBanku mają możliwość założenia dowolnej liczby mPolisolokat, bez ponoszenia żadnych, dodatkowych opłat. Aby założyć mPolisolokatę należy wypełnić formularz, który dostępny jest w serwisie transakcyjnym.
mBank ma możliwość oferowania mPolisolokaty dzięki nawiązaniu współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie BENEFIA VIG S.A. oraz BRE Ubezpieczenia TUiR.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: mBank