16.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościMożliwości uzyskania pożyczki w sytuacjach niecodziennych

Możliwości uzyskania pożyczki w sytuacjach niecodziennych

Prawie każdemu zdarza się w życiu potrzeba, na którą trzeba zdobyć dodatkowe pieniądze by ją zwyczajnie zaspokoić. Szczególnie jeśli chodzi o wydatek nieprzewidziany, taki jak chociażby choroba, naprawa samochodu, przeciekającego dachu czy nawet wyjazd na urlop. Skąd w chwilach trudnych dla naszego portfela pozyskać tanią pożyczkę na dobrych warunkach?
Osoby osiągające dochody z dodatkowych źródeł (druga praca, nadgodziny, premie, wynajem drugiego mieszkania itp.) są o tyle w dobrej sytuacji, że mogą zagospodarować nadwyżkę pieniędzy na poczet właśnie tych wydatków. Co jednak mogą zrobić wszyscy ci, którzy niestety takiej możliwości nie mają? W większości wypadków pozostaje im pożyczenie potrzebnych pieniędzy, a następnie spłata pozyskanego kapitału plus odsetki.
I tu pojawiają się różne możliwości. Jedne są lepsze, inne trochę gorsze, a bywają też (nie ukrywajmy tego) zupełnie złe. Można pożyczyć od rodziny, i jest to bardzo dobre rozwiązanie, choćby ze względu na brak odsetek. Często jednak trzeba będzie za to zapłacić “dodatkowymi usługami”, czyli np. koniecznością pomocy w remoncie. Dla innych dobrym rozwiązaniem może być pożyczka z banku, w którym posiadamy konto osobiste. Bardzo często dla stałych klientów przewidziane są jakieś promocje, lepsze warunki itp.
W zupełnie dobrej sytuacji są ci, którzy mają już kartę kredytową. Przy obecnym niskim poziomie stóp procentowych, oprocentowanie na karcie jest niezwykle korzystne (nie może wynosić więcej niż 10 %). Karta kredytowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem na uzyskanie taniego i szybkiego kredytu, często z możliwością dopasowania spłat do naszych potrzeb. Inną możliwością na uzyskanie pożyczki może być nowoczesne rozwiązanie zwane często social lending – pożyczki społecznościowe, które można pozyskać poprzez portale, które łączą pożyczkodawców (czyli inwestorów) z pożyczkobiorcami. Taka pożyczka może być droższa od bankowej, ale często odbywa się bez weryfikacji (np. w bazach typu BIK oraz KRD).
mozliwosci-uzyskania-pozyczkiJeszcze inną opcją jest uzyskanie pożyczki z instytucjach parabankowych (oferujących tzw. “chwilówki”). Nie da się ukryć, że jest to opcja raczej dla osób, które mają nóż na gardle, gdyż RRSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania) jest zwykle nieporównywalnie wyższe od tego, które można uzyskać za pomocą wcześniej wymienionych sposobów. Zaletą niebankowych pożyczek jest prostota, szybkość pozyskania gotówki oraz minimum formalności.
Więcej możliwości finansowania można znaleźć w serwisie internetowym na www.kredyt-portal.pl. Tam też wskazówki jak tanio pożyczać pieniądze w firmach pozabankowych oraz jak prawidłowo korzystać z takich produktów finansowych jak karta kredytowa, kredyt w koncie czyli debet oraz pożyczka hipoteczna.
.