19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościMonitoring GPS samochodu — idealne zabezpieczenie

Monitoring GPS samochodu — idealne zabezpieczenie

Dbanie o bezpieczeństwo samochodu jest rzeczą ważną, o której pamięta każdy właściciel w mniejszym lub większym stopniu. Kradzież auta to dodatkowa sytuacja stresowa i dotkliwe straty w przypadku braku ubezpieczenia AC. O tym, że zabezpieczenie swojego samochodu jest trudne wiedzą wszyscy właściciele. Istnieje jednak interesujący i co najważniejsze skuteczny sposób, aby znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa swojego auta i zwiększyć szanse jego szybkie odnalezienia w przypadku kradzieży. Sposobem tym jest monitoring GPS samochodu. Czym zatem tak właściwie jest? Jak funkcjonuje? Dlaczego warto z niego korzystać? Odpowiedzi i cenne informacje poniżej?

Czym jest monitoring GPS?

Monitoring GPS samochodu to urządzenie, które zamontowane w aucie przesyła do nas informacje w formie lokalizacji gps, gdzie aktualnie znajduje się samochód. Sam lokalizator jest małych rozmiarów i łatwo można zamontować go w każdym typie auta. Na rynku obecne są firmy, które oferują samo urządzenie, montaż i monitoring lub nawet interwencje w razie sytuacji kryzysowej. Oprócz takich usług urządzenie możemy kupić również samodzielnie i zainstalować je niezależnie w aucie. Jest to prosty zabieg, choć o pomoc możemy poprosić np. mechanika samochodowego. Monitoring taki jest dostępny w różnych wersjach oraz używany jest często przez firmy z dużą flotą pojazdów. Służy on w takich sytuacjach oprócz zabezpieczenia jako system dostarczający informacji o położeniu samochodów firmowych.

Jak funkcjonuje monitoring?

Zasada funkcjonowania systemu monitoringu GPS jest bardzo prosta. Urządzenie umieszczone w aucie wysyła do systemu (np. strony internetowej marki) aktualne swoje położenie. Odbywa się to na zasadzie połączenia telefonicznego czy internetowego, jakie znamy z telefonów komórkowych. Informacje o swoim położeniu czerpie zaś z satelity GPS. W razie konieczności jesteśmy w stanie zalogować się do serwisu i poznać dokładne miejsce, gdzie znajduje się aktualnie samochód.

Dlaczego warto z niego korzystać?

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Pierwsza z nich to skuteczność. Odnalezienie auta, które samo wysyła do nas swoją lokalizację po kradzieży, jest nieporównywalnie łatwiejsze niż tego bez zamontowanego lokalizatora gps. Plusem jest również dyskrecja tego systemu. Złodziej podczas kradzieży nie musi zorientować, że taki system jest na pokładzie i działa — szczególnie jeśli kranie samochód w pośpiechu. Urządzenie nie jest dużych rozmiarów i nie rzuca się w oczy. Plusem jest również cena — szczególnie zestawieniu z drogim autem. Korzyścią z zamontowania takiego systemu jest też jego dokładność i funkcjonalność. 99,9% powierzchni kraju jest objęta zasięgiem, więc na tym terenie otrzymujemy konkretne koordynaty z miejscem, w którym przebywa auto z dokładnością do kilku metrów. Jest to korzystne, gdyż w ciągu krótkiego czasu możemy znaleźć taki samochód bez obawy o jego demontaż czy przewiezienie w odległe miejsce.