31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościmKlienci wybierają nowe layouty kart

mKlienci wybierają nowe layouty kart

Zakończył się pierwszy etap konkursu na projekt graficzny kart płatniczych, odbywający się w ramach mBanku Inspiracji. Od 1 czerwca Klienci mBanku i Internauci będą wybierać propozycje, które zostaną wykorzystane przy wizualizacji kart. Lista 13 Laureatów (autorów 16 nagrodzonych projektów) pierwszego etapu konkursu na najlepsze propozycje wizualizacji kart płatniczych dostępna jest na stronach serwisu mBank Inspiracji. Jury konkursowe miało do oceny aż 130 prac, które napłynęły z całej Polski.

“Cieszy nas, że tak wielu młodych artystów zgłosiło się do udziału w naszym pierwszym konkursie mBanku Inspiracji. Zaskoczyła nas zarówno ilość nadesłanych prac, jak i pomysłowość ich twórców.” – mówi Joanna Chlebna, jedna z pomysłodawczyń i organizatorek konkursu – “Kwiatek z naszego logotypu jest bardzo plastycznym i wdzięcznym motywem, dlatego nie baliśmy się włączyć do konkursu kategorii inspiracje na temat logo mBanku.” – dodaje.

Zwycięzcy pierwszego etapu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 500 zł, dyplomy oraz gadżety. Dla zwycięzców drugiego etapu czekają nagrody pieniężne w wysokości 5 000 zł oraz szansa wdrożenia projektu do produkcji.
W skład Jury konkursowego, oceniającego nadesłane prace weszli:

  • prof. Sławomir Iwański – ASP w Łodzi (Przewodniczący Jury)
  • prof. Tomasz Bogusławski – ASP w Gdańsku
  • prof. Marian Oslislo – ASP w Katowicach
  • prof. Mirosław Adamczyk – ASP w Poznaniu
  • Małgorzata O´Shaughnessy – Dyrektor Generalny Visa Europe w Polsce
  • Ewelina Sadowska – Pilc – Naczelnik Wydziału Komunikacji i Zarządzania Marką mBanku

Drugi etap wyłoni trzy prace, które zostaną zamieszczone na kartach płatniczych mBanku. Wybór zwycięskiej trójki należy do Internautów – od 1 do 30 czerwca 2006 trwać będzie głosowanie na stronie internetowej mBanku. Dodatkową zachętą do oddawania głosów będą konkursy, w których do wygrania będą gadżety ze specjalnej limitowanej serii mBank Inspiracji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku lipca 2006 roku, a zwycięskie projekty zostaną przeniesione na karty płatnicze (Visa Electron) emitowane przez mBank, dołączając do obecnie funkcjonującego layoutu z delfinem. Pod koniec 2006 r nowi Klienci mBanku lub Ci odnawiający kartę debetową do eKONTA będą mogli wybrać jeden spośród czterech wizerunków.
Do wzięcia udziału w konkursie zaproszeni zostali studenci III, IV, i V roku oraz absolwenci z lat 2004 r. i 2005 r. Akademii Sztuk Pięknych oraz pozostałych uczelni wyższych, które posiadają kierunki artystyczne (sztuki plastyczne).
Zadaniem uczestników było wykonanie i przesłanie projektu layout’u karty debetowej w co najmniej jednej z trzech kategorii tematycznych:

  • impresje plastyczne na temat logo mBanku,
  • innowacje nowoczesność, Bank przyszłości,
  • aktywny styl życia, sport i aktywność.

Konkurs uwieńczony będzie wystawą prac, która odbędzie się w Łódź Art Center w lipcu 2006. Planowane są również po-konkursowe wystawy w poszczególnych Akademiach Sztuk Pięknych.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank