9.8 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościMiliard nowych mPLANÓW

Miliard nowych mPLANÓW

Wartość kredytów hipotecznych uruchomionych przez mBank od początku roku przekroczyła 1 mld zł. W samym lipcu br. Klienci zaciągnęli kredyty w ramach mPLANU hipotecznego na kwotę 227 mln zł. Jednocześnie 10% przyznawanych mPLANÓW stanowią kredyty na refinansowanie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Średnia wartość kredytu udzielonego kształtuje się od początku roku na poziomie 213,7 tys. zł.

“W samym tylko pierwszym półroczu portfel kredytów hipotecznych mBanku wzrósł aż o 71% – to bardzo dobry wynik.” – mówi Maciej Garwacki, Wicedyrektor Biura Sprzedaży mBanku – “Do końca roku przewidujemy wzrost udziału kredytów refinansowych w przyroście mPLANÓW nawet do 20%.” – dodaje.

Ponadto od 1 września br. mBank znosi wymóg deklarowania weksla własnego in blanco, jako zabezpieczenia kredytu. Kredyt hipoteczny przyznawany jest w PLN, CHF, USD i EUR, na okres nawet do 45 lat. mPLAN może być przeznaczony również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.
Obecnie z usług mBanku korzysta 1,2 miliona osób. Jednocześnie wartość depozytów wzrosła od początku roku o 760 milionów złotych (ok. 20%) do 4,79 miliarda złotych.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank