27.6 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościMiedź kluczem do zysków

Miedź kluczem do zysków

Miedź kluczem do zyskówW PKO Banku Polskim pojawiła się nowa oferta obejmująca 2-letnie Bankowe Papiery Wartościowe Strukturyzowane. Zysk z takiej inwestycji dla klienta oparty jest o cenę miedzi w założonym okresie czasu. Jest to nowy produkt inwestycyjny, który daje inwestorom zarobek, bez względu na to w jakim kierunku zmieniają się ceny miedzi. Dodatkowo, PKO Bank Polski gwarantuje klientom pełną ochronę kapitału w dniu zapadalności Bankowych Papierów Wartościowych Strukturyzowanych.
Inwestowanie na rynku surowców za pośrednictwem Bankowych Papierów Wartościowych Strukturyzowanych nie wymaga fizycznego kupowania miedzi. Klienci dokonują inwestycji bez ponoszenia ryzyka kursowego, które zniwelował PKO Bank Polski. Wartość początkowa ceny miedzy, wedle której będą obliczane zyski z inwestycji w Bankowe Papiery Wartościowe Strukturyzowane, zostanie ustalona 27 września bieżącego roku. Wartość końcowa ceny miedzy będzie określona zaś 25 września 2013 roku.
To, ile klienci zarobią na inwestycji w nowy produkt w PKO Banku Polskim, jest ściśle uzależnione od wartości kasowej ceny miedzi, która notowana jest na giełdzie towarowej w Londynie. Zysk z Bankowych Papierów Wartościowych Strukturyzowanych będzie równy procentowej zmianie wartości miedzi w stosunku do wartości z początku inwestycji. Bank stawia warunek, że cena miedzi w trakcie okresu trwania inwestycji nie może zbliżyć się lub przekroczyć określonych z góry barier cenowych, wytyczonych 27 września 2011 roku, tj. w Dacie Emisji.
Bariery te będą zawierały się w przedziale od +/-30% do +/- 40% ceny miedzi. Jeśli w okresie inwestycji, w jakimkolwiek momencie, cena miedzi będzie równa lub niższa od bariery oddalonej o +30-40% od wartości początkowej ceny miedzi, inwestor w Dniu Wykupu Bankowych Papierów Wartościowych Strukturyzowanych, czyli 27 września 2013 roku otrzyma 3% zysk za okres inwestycji. Z kolei, w przypadku gdy w tym samym okresie cena miedzi będzie równa lub wyższa od bariery oddalonej o przykładowe +30-40% od wartości początkowej ceny miedzi, klient również w Dniu Wykupu otrzyma zysk wynoszący 3% za okres inwestycji.
Oferta PKO BP polegająca na czerpaniu zysków z inwestycji w miedź, jest skierowana wyłącznie do klientów indywidualnych, przy czym minimalna wysokość wpłaty na Bankowe Papiery Wartościowe Strukturyzowane wynosi 5 tys. zł. Z oferty można skorzystać do 23 września 2011 roku. W tym roku PKO Bank Polski zdecydował się na wprowadzenie do swojego asortymentu już drugiego produktu inwestycyjnego, mającego formę Bankowych Papierów Wartościowych Strukturyzowanych. Jeszcze w kwietniu w PKO BP można było skorzystać z produktu Finanse Zjednoczone – Bankowe Papiery Wartościowe, których zysk opierał się o wartość indeksu S&P 500 w wyznaczonym czasie.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: PKO Bank Polski