15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościmBank: Zmiana oprocentowania

mBank: Zmiana oprocentowania

W związku ze znaczną zmianą stawki referencyjnej LIBOR 3M dla CHF, od 1 lutego br. mBank wprowadził zmiany oprocentowania części kredytów hipotecznych znajdujących się w portfelu banku, denominowanych we frankach szwajcarskich (CHF). Oprocentowanie kredytów i pożyczek w ramach mPLANU hipotecznego wzrośnie o 0,3 p.p. Zmiana dotyczy kredytów uruchomionych na podstawie wniosków złożonych do 1 września 2006 r., dla których oprocentowanie ustalane jest na podstawie decyzji Zarządu BRE Banku SA.
Stawka LIBOR 3M w dniu przeprowadzenia ostatniej zmiany oprocentowania wynosiła 1,87%, na dzień 31 stycznia osiągnęła poziom 2,19%. Zmiana oprocentowania nie obejmuje Klientów, którzy otrzymali kredyt lub też pożyczkę w oparciu o ofertę wprowadzoną z początkiem września 2006 roku. Oprocentowanie takich kredytów oraz pożyczek hipotecznych oferowanych przez mBank w ramach mPLANU, jest ustalane w oparciu o:

  • stawkę referencyjną WIBOR 3M + marża stała banku w całym okresie kredytowania dla kredytów złotowych
  • stawkę referencyjną LIBOR 3M dla CHF + marża stała w całym okresie kredytowania
  • LIBOR 3M dla EURO + marża stała w całym okresie kredytowania
  • LIBOR 1M dla USD + marża stała w całym okresie kredytowania

Oprocentowanie kredytu ulegnie zmianie w przypadku zmiany stawki referencyjnej o 0,1 p. p. Porównanie wartości stawek odbywa się raz w miesiącu. Kredyt hipoteczny oferowany przez mBanku przyznawany jest w PLN, EURO, CHF oraz USD na okres do 45 lat. Udzielany jest on na cele mieszkaniowe oraz refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank