27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościmBank z myślą o firmach

mBank z myślą o firmach

Dla zwiększenia wygody Klientów mBIZNES, mBank rozszerza ofertę kredytową o limit kredytowy, mPLAN hipoteczny jak również kartę Visa Business tworząc tym samym nową, wyróżniającą się na rynku mikrofirm ofertę.
Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą zyskały teraz możliwość wnioskowania o:

  • Limit kredytowy w rachunku mBIZNES konto – bez prowizji za rozpatrzenie wniosku, przyznanie i odnowienie, niezależnie od kwoty limitu. Wysokość oprocentowania limitu wynosi 9,95% – o 40% mniej, niż oprocentowanie wcześniejszej oferty.
  • mPLAN hipoteczny – kredyt hipoteczny udzielany na okres do 20 lat w PLN i walutach, m.in. w CHF. Ponadto mPLAN hipoteczny w PLN posiada unikany mechanizm bilansujący. Dzięki niemu każda złotówka wpływająca na rachunek zmniejsza wartość zadłużenia, a tym samym Klientowi naliczane są niższe odsetki od kredytu.
  • Kartę Visa Business (typu charge) z odroczonym terminem płatności. Karta umożliwia bezpłatne korzystanie z kredytu do 30 dni, a mBank, jako jedyny na rynku, nie pobiera opłaty za transakcje bezgotówkowe.

“Obecna oferta kredytowa dla firm, to nasza odpowiedź na potrzeby obecnych Klientów mBIZNES. Dlatego też, w sposób naturalny, przede wszystkim do nich kierujemy nasze nowe produkty. Liczmy jednak również na klientów innych banków, których dotychczasowy brak oferty kredytowej w mBanku hamował przed przejściem do nas. Spodziewamy się też, że dzięki nowej ofercie kredytów dla mikroprzedsiębiorstw portfel kredytowy w segmencie mikrofirm przekroczy na koniec 2007 roku 300 mln zł.” – mówi Marek Piotrowski, Dyrektor Linii mBIZNES – “W 2007 roku chcemy, aby mBank awansował do pierwszej trójki największych banków na tym rynku. Wg rankingu dziennika Rzeczpospolita, na koniec ubiegłego roku zajmowaliśmy 4 miejsce.” – dodaje.

Limit kredytowy proponowany jest Klientom, którzy prowadzą działalność gospodarczą nieprzerwanie od 12 miesięcy.
Kredyt do 12 000 złotych mBank oferuje na uproszczonych warunkach, na podstawie obrotów na rachunku mBIZNES za ostatnie trzy miesiące. Klienci, korzystający z rachunków dłużej niż sześć miesięcy, otrzymają limit wyższy o 25%. Ponadto Klienci mBIZNES, ubiegający się o limit w wysokości do 2 000 zł lub od 6 miesięcy regularnie dokonujących płatności ZUS oraz US na rachunku mBIZNES konto, nie muszą przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów.
O kredyt powyżej 12 000 złotych mogą wnioskować Klienci mBIZNES oraz mikrofilmy posiadające rachunek w innym banku. Aby sprawdzić, jaki limit może przyznać mBank, wystarczy podać jedynie kilka danych na wniosku on-line. Bez żadnych zabezpieczeń Klient może otrzymać kredyt nawet do 100 tys zł.
mPLAN hipoteczny to kredyt przeznaczony zarówno na inwestycje jak i finansowanie bieżącej działalności firmy. Kredyt udzielany jest na 20 lat na kwotę maksymalnie 4 mln zł, zarówno w PLN jak i walutach – także w CHF.
Limit karty Visa Business jest wyliczany analogicznie do limitu kredytowego na uproszczonych zasadach.
Główne zalety karty to:

  • transakcje bezgotówkowe bez prowizji
  • bezpłatny kredyt do 30 dni
  • możliwość płatności w Internecie
  • określona indywidualnie miesięczna wartość płatności bezgotówkowe i wypłat gotówkowych
  • bezpłatne ubezpieczenia: Bezpieczna Visa oraz Ubezpieczenie Podróżne

Korzystając z karty Visa Business oraz limitu kredytowego, Klient mBank zyskuje więcej możliwości – korzysta z nieprocentowanego kredytu przez 30 dni, a należność może spłacić z linii dostępnej w rachunku mBIZNES konto, oprocentowanej na poziomie zaledwie 9,95%.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank