27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościmBank wprowadza wyższe opłaty za kartę

mBank wprowadza wyższe opłaty za kartę

oplata_za_karte_mbankJeden z największych, internetowych banków w Polsce, mBank, będący własnością grupy BRE, zmienia swoją politykę cenową dotyczącą kart debetowych wydawanych klientom do konta. Dotychczas, klienci mBanku posiadający kartę do eKONTA, płacili maksymalnie 2 zł miesięcznie za korzystanie ze swojej karty debetowej, jeśli nie wykorzystywali jej aktywnie do płacenia w sklepach i punktach usługowych. Dziś opłata za kartę została dwukrotnie powiększona.

Zmiana w Taryfie Prowizji i Opłat jest negatywnie odbierana przez klientów, ale mBank uspokaja, że opłaty za kartę można uniknąć. Poza tym, modyfikacje w opłatach zaczną obowiązywać dopiero w czerwcu tego roku, a dziś mBank rozpoczyna akcję informacyjną, która wyjaśnia, jak za uniknąć opłat za kartę debetową wydaną do eKONTA.

Z dniem 3 czerwca prowizja za kartę debetową wydawaną do tradycyjnych rachunków w mBanku wzrośnie dwukrotnie, ale dotyczyć ona będzie wyłącznie klientów nieaktywnych. Klienci, którzy korzystają na co dzień ze swojej karty do eKONTA w mBanku nie zapłacą nadal za jej użytkowanie. Warunkiem zwolnienia z prowizji w wysokości 4zł miesięcznie za kartę bankową jest realizacja przez klienta w ciągu miesiąca transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę tylko 100 zł. W porównaniu z polityką opłat i prowizji w innych bankach, owe 100 zł wymogu płatności bezgotówkowych kartą jest niewielkie.

Zwolnieniem z opłat za kartę w mBanku zostaną objęci również posiadacze izzyKONTA w wieku do 18 roku życia oraz wszystkie osoby, które korzystają z usługi „Wypłata ze wszystkich bankomatów”. Premiowanie aktywnych klientów mBanku trwa nieprzerwanie od 2011 roku. Od tego czasu bowiem wprowadzono opłaty za nieużytkowane karty wydane do kont bankowych przez mBank.

Priorytetem w działalności mBanku nadal pozostają niskie koszty funkcjonowania. Klienci korzystający z oferty i usług mBanku mają do dyspozycji bezprowizyjne usługi i w pełni bezpłatne konta, przy minimum zaangażowania z ich strony w dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Jeśli klient nie korzysta w ogóle z karty debetowej wydanej do eKONTA, może z niej zrezygnować nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat z tego tytulu.

Jednocześnie ze wzrostem opłat za kartę, mBank oferuje nowy rodzaj konta internetowego, skierowany do osób aktywnych, które często pobierają gotówkę z bankomatów różnych operatorów.