27.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościmBank: Miliard zł w mInwestycjach

mBank: Miliard zł w mInwestycjach

Aktywa zgromadzone na platformie inwestycyjnej mBanku przekroczyły w maju miliard złotych. Jednocześnie z usługi maklerskiej korzysta już 20 tysięcy Klientów. Z usług inwestycyjnych mBanku korzysta ponad 180 tysięcy Klientów, wśród których aż 20 tysięcy to użytkownicy usługi eMAKLER. Od początku roku mBank otworzył już 7,6 tysiąca rachunków maklerskich, co daje 60-procentową dynamikę wzrostu i czyni z mBanku pretendenta do miana lidera na rynku internetowych usług maklerskich. Jednocześnie wartość aktywów ulokowanych w produktach inwestycyjnych przekroczyła 1 mld zł, na co składa się 950 mln zł w jednostkach funduszy inwestycyjnych w ramach usługi SFI, oraz 185 mln zł zainwestowanych w akcje i obligacje.

“Ta okrągła kwota miliarda złotych to dla nas ogromny sukces. Świętować jednak będziemy krótko, ponieważ przed nami kolejne wyzwania. Naszym najważniejszym celem w tym roku jest atak na pozycję lidera internetowych usług maklerskich i cel ten dziś jest o wiele bardziej wyraźny i realny. Konkurenci, którzy są na rynku o wiele dłużej od nas, powinni już czuć na plecach nasz oddech. Wizja usługi prostej, relatywnie taniej i dostępnej dla każdego. okazała się być atrakcyjną dla Klientów i to dla nas ogromny powód do dumy, choć zdajemy sobie sprawę jak wiele pracy jeszcze przed nami.” – mówi Maciej Witkowski, odpowiedzialny za produkty inwestycyjne w mBanku.

Coraz większe uznanie Klientów zyskują bardziej wyrafinowane oraz przynoszące większy zwrot produkty inwestycyjne. Zarówno eMAKLER jak i Supermarket Funduszy Inwestycyjnych są odpowiedzią mBanku na potrzeby i zachowania Klientów, którzy w obliczu spadku stóp procentowych i zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej poszukują alternatywnych, bardziej zyskownych form inwestowania pieniędzy.

“W Polsce jak i na świecie cały czas zachodzą zmiany dotyczące różnych sfer naszego życia. Sfera finansów osobistych odczuła to w szczególny sposób w ostatnich 2-3 latach, kiedy to oszczędzanie na rachunku lub lokacie stało się praktycznie tylko sposobem na gromadzenie oszczędności, a nie na ich pomnażanie. W naturalny sposób instytucje takie jak mBank, podążające za oczekiwaniami swoich Klientów, zaoferowały produkty pozwalające w prosty sposób czerpać korzyści z istnienia funduszy inwestycyjnych czy instrumentów takich jak akcje i obligacje. Cztery lata temu wielu z nas miało wątpliwości, czy obrany kierunek – stworzenie taniej, prostej platformy, otwartej na produkty spoza grupy BRE Banku – jest słuszny. Dzisiaj wiemy już, że był to strzał w dziesiątkę.” – mówi Witkowski.

Stały dostęp do rachunku przez Internet oraz telefon, brak większości opłat i prowizji – to podstawowe wyróżniki oferty mBanku. Innowacyjne rozwiązania proponowane inwestorom umożliwiają szybką reakcję na zmiany rynkowe.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank