6.3 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

mBank Inspiracji

mBank zaprasza młodych artystów do udziału w konkursie na projekt graficzny nowych kart płatniczych. mBank Inspiracji – to nowa platforma artystyczno – innowacyjna, której celem jest promowanie młodych, uzdolnionych ludzi. Pierwszym wydarzeniem w ramach mBank Inspiracji jest konkurs graficzny na projekt wizerunku karty płatniczej. Zadaniem uczestników jest wykonanie oraz przesłanie projektu layout’u karty w co najmniej jednej z trzech kategorii tematycznych:

  • impresje plastyczne na temat logo mBanku
  • innowacje nowoczesność, Bank przyszłości
  • aktywny styl życia, sport i aktywność

Do wzięcia udziału w konkursie zaproszeni zostali studenci III, IV, i V roku oraz absolwenci z lat 2004 r. i 2005 r. Akademii Sztuk Pięknych oraz pozostałych uczelni wyższych, które posiadają kierunki artystyczne (sztuki plastyczne). Termin nadsyłania prac upływa 12 maja 2006.

“Głównym celem konkursu jest promowanie młodych, utalentowanych ludzi, oraz znalezienie najciekawszych osobowości twórczych spośród studentów uczelni artystycznych. Chcemy wesprzeć ich w działaniach zmierzających do samodzielnego zaistnienia na rynku sztuki. Ponadto będzie to nowatorskie i nietypowe przedsięwzięcie na polskim rynku. mBank po raz kolejny zapyta swoich Klientów o zdanie, tym razem dając możliwość decydowania o wyglądzie swojej karty płatniczej. Mogę zapewnić, że zwycięskie projekty nie zostaną zamknięte w szufladzie, ale będą obecne na co dzień w portfelach wielu ludzi.” – podkreśla Katarzyna Przybyś, odpowiedzialna za organizację konkursu.

Zwycięzcy pierwszego etapu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 500 zł, dyplomy oraz gadżety. Dla zwycięzców drugiego etapu czekają nagrody pieniężne w wysokości 5 000 zł oraz gwarancja wdrożenia projektu do produkcji.
Z nadesłanych prac Jury wybierze piętnastu zwycięzców pierwszego etapu (po pięć prac z każdej kategorii). W skład Jury wchodzą m.in.: prof. Mirosław Adamczyk (ASP Poznań), prof. Marian Oslislo (ASP Katowice), prof. Władysław Pluta (ASP Kraków), prof. Sławomir Iwański (ASP Łódź), prof. Stanisław Wieczorek (ASP Warszawa), prof. Michał Kosma Jędrzejowski (ASP Wrocław), prof. Tomasz Bogusławski (ASP Gdańsk), oraz Małgorzata O´Shaughnessy (VISA Polska). Drugi etap wyłoni trzy prace, które zostaną zamieszczone na kartach płatniczych mBanku.
Wybór zwycięskiej trójki należy do Internautów – od 1 do 21 czerwca 2006 trwać będzie głosowanie na stronie internetowej mBanku. Dodatkową zachętą do oddawania głosów będą konkursy organizowane dla Klientów mBanku, gdzie do wygrania będą gadżety ze specjalnej limitowanej serii mBank Inspiracji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 czerwca 2006 r, a zwycięskie projekty zostaną przeniesione na karty płatnicze (Visa Electron) emitowane przez mBank, dołączając do obecnie funkcjonującego layoutu z delfinem. Pod koniec 2006 r nowi Klienci mBanku lub Ci odnawiający kartę debetową do eKONTA będą mogli wybrać jeden spośród czterech wizerunków. Konkurs uwieńczony będzie wystawą prac, która odbędzie się w Łódź Art Center we wrześniu 2006. Planowane są również pokonkursowe wystawy w poszczególnych Akademiach Sztuk Pięknych.
mBank aktywnie angażuje się we wspieranie młodych ludzi w najróżniejszych dziedzinach: od sztuki poprzez finanse aż do technologii. Wspomaga działalność kół naukowych, organizuje szkolenia, wspiera projekty, pomagając młodym ludziom w ciągłym rozwijaniu się, oraz w dążeniu do osiągania najśmielszych celów. Karta płatnicza – obiekt użytku codziennego, znajdujący się w portfelu dwudziestu milionów Polaków jest idealnym nośnikiem pomysłów obiecujących artystów. Dalsze konkursy w ramach mBank Inspiracji skupiać się będą między innymi na takich dziedzinach jak fotografia, architektura oraz film, dając nowe pole do popisu młodym talentom.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank