30.7 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościmBank i kredyt w 15 minut

mBank i kredyt w 15 minut

mBank i kredyt w 15 minutStali klienci mBanku mogą szybko pozyskać pieniądze z kredytu. Bank umożliwia im zaciągnięcie kredytu w zaledwie kwadrans, na dodatek bez konieczności wizyty w placówce. Wystarczy jedna rozmowa telefoniczna, aby mBank udostępnił kredyt. Obok kredytu telefonicznego w 15 minut, mBank zdecydował się równocześnie na wprowadzenie zdalnego trybu zawierania umów, co oznacza brak obowiązku wcześniejszego podpisywania dokumentów. Z tego względu klienci będą mogli skorzystać z szybkiego i łatwego kredytu za pośrednictwem strony internetowej mBanku.
Oferowany kredyt w 15 minut przez telefon jest w rzeczywistości zwyczajnym, standardowym kredytem gotówkowym, jaki istnieje od lat w ofercie mBanku. Jedyną odmianą jest fakt, że umowa kredytowa zawierana jest w formie elektronicznej za pośrednictwem mLinii. Maksymalna kwota kredytu wynosi 50 tys. zł, zaś minimalnie można pożyczyć 500 zł. mBank umożliwia spłatę kredytu w ciągu 7 lat, a oprocentowanie wynosi maksymalnie 12,8%. Trzeba również wspomnieć i o tym, że bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu, w wysokości od 1 do 5%.
Oferta telefonicznego kredytu jest dostępna głównie dzięki znacznemu uproszczeniu przeprowadzania procesu kredytowego. Bank zlikwidował barierę, jaką stanowiła konieczność wcześniejszego podpisania umowy ramowej. Brak wymogów związanych z podpisaniem tego dokumentu sprawia, że stali klienci mBanku mogą wygodnie skorzystać z kredytu przez telefon w 15 minut, jak i wziąć ten sam kredyt przez Internet. Wystarczy zalogować się do rachunku bankowego przez system transakcyjny i skorzystać z kredytu, jeśli tylko Oferta dla Ciebie jest aktywna.
Kredyt przez telefon w mBanku to prawdziwa innowacja, która jest jednak dostępna wyłącznie dla stałych klientów. Bank wystosowuje do nich Ofertę dla Ciebie i w ramach niej możliwe jest wzięcie kredytu za pośrednictwem telefonu. Bank zabezpiecza ryzyko udzielania kredytów osobom, z którymi nie miał wcześniej do czynienia. Przy ustalaniu limitu kredytu oraz szacowania zdolności kredytowej, mBank bierze pod uwagę dotychczasowe kontakty ze swoimi klientami.
Do tej porty klienci mBanku mogli skorzystać z kredytu przez Internet, ale w tym celu musieli logować się do serwisu transakcyjnego. Przy kredycie telefonicznym nie ma takiej konieczności, bowiem wystarczy zadzwonić na mLinię banku.
Kredyt za pośrednictwem telefonu jest w chwili obecnej unikalną ofertą na rynku, ale całkowicie wpisuje się w wizerunek banku w pełni internetowego, za jaki uważany jest mBank. Bank dąży do zwiększenia sprzedaży kredytów innych, niż hipoteczne, w Pionie Bankowości Detalicznej.
Kanały zdalne są bardzo popularne wśród klientów mBanku, wystarczy powiedzieć, że już około 40% wszystkich kredytów gotówkowych jest tu udzielanych za ich pomocą. Bank dąży do zwiększenia udziału zaciągania kredytów gotówkowych w formie elektronicznej do 75%.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: mBank