20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościMaluch w Millennium Banku

Maluch w Millennium Banku

Maluch w Millennium BankuBank Millenium przygotował specjalną ofertę z myślą o wszystkich rodzicach, którym nie obojętna jest finansowa przyszłość dzieci. Program Inwestycyjny Maluch w zależności od wybranej opcji, pozwala na gromadzenie środków pieniężnych przez 5,10 lub 15 lat na poczet kosztów związanych z zapewnieniem dziecku należytej opieki zdrowotnej oraz edukacji.

Demografowie alarmują – w Polsce od 7 lat mamy ujemny przyrost naturalny. Coraz później, o ile w ogóle, decydujemy się na założenie rodziny oraz posiadanie potomstwa. Do podjęcia takich zobowiązań nie zachęca niestabilna sytuacja finansowa – problemy ze znalezieniem zatrudnienia oraz uzyskaniem stałej pracy, a także problemy mieszkaniowe. Niewielu młodych ludzi może zdecydować się na zakup mieszkania bądź wieloletni kredyt. Nic dziwnego, że plany o posiadaniu potomstwa schodzą na dalszy plan.

Z wyliczeń ekspertów wynika, iż koszt utrzymania dziecka do 18 roku życia wynosi średnio 200 tys. Szacunki uwzględniają takie wydatki, jak wyżywienie, leczenie, ubrania, koszty nauki, dojazdu, opieki.

Tych kosztów nie sposób uniknąć. Millennium Bank oferuje Program Inwestycyjny Maluch, który pozwoli na systematyczne gromadzenie środków na dodatkowe, większe bądź nieplanowane wydatki związane z wychowywaniem dziecka. Bank oferuje pięć zróżnicowanych pod względem ryzyka i oczekiwanej stopy zwrotu strategii inwestycyjnych.

Co wyróżnia Program Inwestycyjny Maluch w Millennium Banku? Minimalna jednorazowa wpłata 100 PLN. Możliwość wybrania jednej spośród kilku strategii inwestycyjnych. Wpłaty mogą być dokonywane systematycznie w kilku transzach bądź jednorazowo. Okres oszczędzania wynosi 5,10 lub 15 lat. Bank umożliwia zmianę strategii inwestycyjnej.

Zdaniem Mirosława Kuźmiński, Członka Zarządu Millennium TFI SA, oszczędzanie, aby okazało się skuteczne, powinno być: systematyczne, długoterminowe, rozważne. Decydując się na długoterminowe inwestycje powinniśmy mieć świadomość ryzyka inwestycji (poziom ryzyka danej inwestycji powinien mieścić się w granicach tolerancji inwestora). Należy także pamiętać o dywersyfikacji portfela inwestycyjnego.