27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościLokaty wysoko oprocentowane

Lokaty wysoko oprocentowane

Lokaty wysoko oprocentowanePolbank EFG zadecydował o podniesienie oprocentowania oferowanych przez siebie lokat. Z dniem 11 lipca bieżącego roku zmieniły się progi procentowe dla depozytów obsługiwanych przez bank, dla każdego z segmentów klientów. Na wyższe oprocentowanie oszczędności utrzymywanych w Polbanku EFG mogą, więc liczyć nie tylko klienci indywidualni, ale równocześnie przedsiębiorcy i klienci Bankowości Osobistej. Maksymalnie, oprocentowanie wzrosło o 2,5 punktu procentowego, ale trzeba zaznaczyć, że z promocyjnych lokat można skorzystać tylko do 31 sierpnia, do końca wakacji.
Klienci indywidualni zakładający w Polbanku lokaty dynamiczne wyrażone w złotówkach oraz klienci Bankowości Osobistej, korzystający z oferty na Lokaty Prestiż, mogą liczyć na zwiększenie zysków z tego trybu oszczędzania. Na Lokacie dynamicznej, nazywanej „Lokatą El Dorado”, można zdeponować pieniądze na 4, 6 lub 12 miesięcy, a odsetki są na niej naliczane po każdym miesiącu jej trwania. Lokata El Dorado oferuje średnie miesięczne oprocentowanie wynoszące aż 7% w skali roku.
Podobnie jest w przypadku lokat dla klientów Bankowości Osobistej. Lokaty Prestiż zakładać można również na okres 4,6 lub 12 miesięcy, ale ich średnie miesięczne oprocentowanie wynosi 7,25% w skali roku. Użytkownicy Konta Mocno Oszczędzającego w Polbanku począwszy od poniedziałku, 11 lipca, mogą cieszyć się wzrostem swoich zysków na koncie, ponieważ wzrosło jego oprocentowanie. Do końca wakacji rachunek ten będzie oprocentowany na 5,25% w skali roku. Odpowiada to oprocentowaniu standardowej, 6-cio lub 12-miesięcznej lokaty z kapitalizacją na koniec jej trwania, na 6,50%.
Posiadacze Mistrzowskiego Konta Osobistego oraz Rachunku Bankowości Osobistej w Polbanku EFG mają możliwość otwarcia Lokaty Wyjątkowej, na której pieniądze są deponowane na okres 5 miesięcy. W trakcie wakacji, czyli przez najbliższe dwa miesiące oprocentowanie wyniesie odpowiednio 7,25 i 7,5%, a zyski naliczone zostaną przez bank na koniec okresu trwania lokaty. Trzeba podkreślić jednocześnie, że omawiana Lokata Wyjątkowa jest przeznaczona wyłącznie na nowe środki deponowane w banku.
Właściciele firm z sektora MSP mogą założyć w Polbanku EFG Lokatę dynamiczną o nazwie „Zysk tydzień w tydzień”. W trakcie wakacji przyniesie ona oprocentowanie w skali roku 4% na lokacie 4-tygodniowej oraz 5,7% zysku na lokacie 8-tygodniowej. Lokata na 8 tygodni przeznaczona jest wyłącznie dla nowych środków, jakie są deponowane w banku przez klientów. Lokaty odnawiają się automatycznie co tydzień, zaś ich odsetki są naliczane po każdym tygodniu trwania depozytu.
W ofercie Polbanku EFG znajduje się jeszcze lokata „Zysk miesiąc w miesiąc”, którą można założyć na 3 lub 6 miesięcy. Jej średnie oprocentowanie wynosi 5,7% dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, oraz 5,2% w przypadku innych form prawnych.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Polbank EFG