11.3 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościLokata strukturyzowana w KB

Lokata strukturyzowana w KB

Lokata strukturyzowana w KBOd ponad roku w ofercie Kredyt Bank znajdują się między innymi lokaty strukturyzowane, cieszące się niemałą popularnością wśród klientów. Nic w tym dziwnego, zważywszy na fakt, że można na nich całkiem sporo zarobić. W chwili obecnej zakończyła się już dziesiąta z rzędu edycja lokaty strukturyzowanej. Klienci, którzy zdecydowali się zdeponować na niej swoje pieniądze, zarobili 8% w skali roku. Warto podkreślić, że jest to już ósma spośród dziesięciu lokat strukturyzowanych, która pozwoliła inwestorom na wypracowanie zysku wyższego, niż w przypadku standardowych produktów depozytowych.
5 kwietnia 2011 roku rozpoczyna się zaś w Kredyt Banku kolejna edycja lokat opartych na szczególnych konstrukcjach. Mowa tu o lokacie opierającej się na opcji „Double No Touch” oraz lokacie korzystającej z opcji „Euro Digital Range”.
Pierwsza z wymienionych lokat, która pojawiła się na początku kwietnia w ofercie Kredyt Banku polega na tym, że wypłata odsetek dla klienta ma miejsce w momencie, gdy kurs pary euro i złotówka, notowany na rynku międzybankowym, będzie pozostawał wewnątrz zdefiniowanego uprzednio przedziału wartości kursu, w okresie od 8 kwietnia do 6 października. Oprocentowanie XX już edycji tej lokaty strukturyzowanej zależne jest, więc w sposób ścisły od zmian instrumentu bazowego w trakcie jej trwania. Jeśli podane założenia zostaną osiągnięte, klientom zostaną wypłacone odsetki w wysokości 8%.
Z kolei, lokata opierająca się na opcji „Euro Digital Range” zakłada wypłatę odsetek z chwilą, gdy kurs pary euro i złotówka notowany wg Narodowego Banku Polskiego pozostanie w przedziale określonym w dniu obserwacji, którym jest 6 października 2011 roku. Trzeba powiedzieć, że XXI edycja tej lokaty strukturyzowanej polega na połączeniu lokaty bankowej z kontraktem opcyjnym na instrument bazowym, którym jest kurs EUR/PLN. Jeśli w wyznaczonym dniu kurs ten znajdzie się w przedziale od 3,50 do 3,90 zł, wówczas klient otrzyma odsetki w wysokości aż 9% w skali roku.
W ciągu 3 dni, od 5 do 7 kwietnia włącznie, Kredyt Bank zaprezentował dla swoich klientów ofertę na dwie lokaty strukturyzowane. Są one zawierane każdorazowo na okres kolejnych 6 miesięcy, a klient minimalnie może zainwestować 10 tys. zł. Cechą charakterystyczną lokat strukturyzowanych Kredyt Banku jest to, że zapewniają one pełną ochronę zainwestowanego przez klienta kapitału. Z tego względu można powiedzieć, że oferta tychże lokat skierowana jest do klientów, którzy wolą bezpieczne inwestowanie.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Kredyt Bank