26.4 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościLokata Spinająca – czy warto?

Lokata Spinająca – czy warto?

lokata_spinajacaCzy lokata jest dobrym sposobem na oszczędzanie i wypracowywanie zysków? Polski Bank Przedsiębiorczości, przekonuje że tak. Jeszcze do niedawna, do listopada 2012 roku, PBS SA obsługiwał wyłącznie klientów firmowych, specjalizując się między innymi w udzielaniu kredytów dla przedsiębiorców.

Wraz z rozwojem rynku, Polski Bank Przedsiębiorczości zdecydował się na poszerzenie własnej działalności i wprowadzenie do oferty produktu depozytowego dla osób fizycznych. Mowa tu o atrakcyjnej Lokaty Spinającej. Na pierwszy rzut oka wydaje się ona doskonałą ofertą, która wyróżnia się na tle konkurencyjnych propozycji.

Klienci prywatni jak na razie nie mogą skorzystać z innych produktów finansowych w Polskim Banku Przedsiębiorczości. Bank nie wyklucza jednak, aby w przyszłości skonstruować odpowiednią dla nich ofertę. Dziś skupia się na wszechstronnej obsłudze finansowej firm, zaś oferowanie lokat dla osób fizycznych to tylko dodatek.

Lokata Spinająca jest produktem szczególnym, ponieważ występuje w kilku różnych odmianach, różniących się pomiędzy sobą okresem trwania inwestycji i wysokością proponowanego przez Polski Bank Przedsiębiorczości oprocentowania. Najkrótszy, tygodniowy okres trwania lokaty, przyniesie klientom jedynie 3,5% zysku w skali roku. Lokatę można założyć na 2 tygodnie z oprocentowaniem na 3,8%, na miesiąc z oprocentowaniem na 4,9%, na 2 miesiące przy oprocentowaniu 5,3%, na pół roku z oprocentowaniem 5,7%, na 3 kwartały lub rok – przy oprocentowaniu 5,5%. Najlepsza „Lokata Spinająca” jest zakładana na dwa miesiące i posiada oprocentowanie rzędu 5,8%. Oprocentowanie lokaty jest stałe i podawane w skali roku. Minimalnie na Lokacie Spinającej klient musi zdeponować kwotę 1000 zł. Odsetki naliczane są na koniec okresu trwania lokaty. Jeśli klient zdecydowałby o zerwaniu lokaty przed terminem zapadalności, to PBS SA wypłaci mu kapitał, ale bez jakichkolwiek odsetek.

Jeśli klient byłby zainteresowany taką ofertą lokaty w PBS SA, może ją otworzyć bez potrzeby wychodzenia z domu i odwiedzania placówki bankowej. Wystarczy, aby założył lokatę w systemie internetowym. W tym celu musi wypełnić formularz w serwisie internetowym i zadeklarować kwotę lokat, ich liczbę, okres lokat i typ depozytu – czy będzie to lokata odnawialna czy nieodnawialna. W kolejnym kroku elektronicznego formularza podaje się dane osobowe i teleadresowe klienta. Maksymalnie, osoba fizyczna ma możliwość zawarcia 10 umów o Lokatę Spinającą.