31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Lokata sierpnia

Lokata sierpniaGetin Bank po raz kolejny przygotował dla swoich klientów atrakcyjną ofertę depozytową o nazwie „Lokata sierpnia”. Jest to lokata z czteromiesięcznym horyzontem czasowym, której konstrukcja opiera się na kapitalizacji dziennej. Dzięki temu wszyscy posiadacze „Lokaty sierpnia” mogą cieszyć się atrakcyjnym poziomem zysku z lokaty, bez uiszczania tzw. podatku Belki.
Można, więc powiedzieć, że jest to następna oferta depozytowa na lokaty antypodatkowe lub antybelkowe, tak popularne na naszym rodzimym rynku. „Lokata sierpnia” jest korzystnie oprocentowanym depozytem. Getin Bank oferuje swoim klientom czteromiesięczny depozyt z dzienną kapitalizacją odsetek. Jego nominalne oprocentowanie wynosi 5,7% w skali roku.
Takie oprocentowanie jest porównywalne z oprocentowaniem na tradycyjnej lokacie, z podatkiem, na poziomie 7,04% w skali roku. Jest to jedna z najlepszych w chwili obecnej ofert depozytowych w Polsce. Minimalna kwota „Lokaty sierpnia”, musi wynieść, co najmniej 1000zł, a maksymalnie można na niej zdeponować 14 500 zł.
Nową lokatę w „Getin Banku” można otworzyć w każdej jego placówce od 1 do 31 sierpnia tego roku. Warto podkreślić, że na „Lokacie sierpnia” można ulokować tylko i wyłącznie nowe środki. Są nimi pieniądze stanowiące nadwyżkę powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Noble Banku SA, stan na 27 czerwca 2011 roku.
Zakładając „Lokatę sierpnia” w Getin Banku mamy pewność zysków. Depozyt można otworzyć w każdym oddziale banku, bez konieczności dopełniania wielu zbędnych formalności. Klient nie musi posiadać konta w Getin Banku, aby móc skorzystać z oferty na „Lokatę sierpnia”. Krótki okres lokowania pieniędzy sprawia, że szybko są one znów postawione w dyspozycji klienta.
Istnieje możliwość automatycznego odnowienia „Lokaty sierpnia”, ale po zakończeniu 4 miesięcy trwania lokaty bank odnawia ją na życzenie klienta na warunkach standardowej lokaty, z codziennym naliczaniem odsetek.
Oferta „Lokata sierpnia” w Getin Banku jest skierowana do osób fizycznych. Aby ją założyć należy udać się do placówki Getin Banku i okazać doradcom finansowym swój dowód osobisty. Obecnie Getin Bank dysponuje siecią ponad 500 placówek na terenie całego kraju, dzięki czemu klient może wybrać taki oddział banku, do którego najwygodniej będzie mu dotrzeć.
Formalności związane z założeniem „Lokaty sierpnia” są dopełniane podczas jednorazowej wizyty. Informacje dotyczące oferty depozytowej i innych produktów bankowych w Getin Banku można uzyskać m.in. za pośrednictwem Infolinii bankowej.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: GETIN Bank