20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościLokata onLINE w neoBanku

Lokata onLINE w neoBanku

Lokata onLINE w neoBankuNeoBank to Wielkopolski Bank Spółdzielczy, który ma przygotowaną ofertę zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem w neoBanku cieszyła się lokata onLINE z oprocentowaniem rzędu 6,86% w skali roku.
Szansę na otrzymanie wysokooprocentowanej lokaty miało tylko 2 tys. klientów, którzy zdecydowali się zdeponować w tym banku swoje pieniądze. Lokata onLINE mogła być założona na kwotę 10 tys. zł. Z uwagi na duże zainteresowanie produktem, neoBANK postanowił zaproponować lokatę takiej konstrukcji wszystkim swoim klientom. Lokata onLINE pozwala na wypracowanie wysokich zysków, bowiem stosowana jest tu dzienna kapitalizacja odsetek. Klient deponuje pieniądze na trzy miesiące, a oprocentowanie lokaty jest stałe. Wynosi ono 6,86% w skali roku dla lokat o kwocie jednostkowej 10 000 zł. Można je przyrównać do oprocentowania na zwykłej lokacie wynoszącym 8,5% w skali roku.
Wszystkie lokaty onLINE założone dla kwot niższych niż 10 000 zł będą posiadały nieco niższe oprocentowanie, w wysokości 6% w skali roku, co jednak odpowiada wysokiemu oprocentowaniu lokat z kapitalizacją po okresie umownym, wynoszącym 7,4% w skali roku.
Minimalnie na lokacie można zdeponować jednorazowo od 1 000 do 10 000 zł. NeoBANK nie ogranicza ilości lokat, jaką może założyć klient, ale stawia przy tym warunek, że łącznie ich suma nie może być wyższa niż 500 000 zł.
Jak sama nazwa wskazuje, lokata onLINE zakładana jest z wykorzystaniem systemu elektronicznej bankowości neoBANKU. Dzięki temu klient nie wychodząc z domu może zdeponować na niej pieniądze – szybko i łatwo. Dla wszystkich zainteresowanych założeniem lokaty onLINE konieczne jest założenie za pośrednictwem oddziału banku bezpłatny rachunek osobisty o nazwie neoKONTO.
Lokata onLINE będzie dostępna także dla tych klientów, którzy będą posiadali dowolnie wybrany rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Aby uruchomić jedno z kont w neoBANKU należy złożyć stosowny wniosek, który zostaje zarejestrowany. Lokatę onLINE w neoBANKU może założyć wyłącznie osoba fizyczna, która dotychczas nie korzystała z oferty tego banku.
Po złożeniu wniosku o założenie konta w neoBANKU i wyrażenia chęci zdeponowania pieniędzy na lokacie onLINE, pracownik banku kontaktuje się z każdym z klientów i informuje ich o możliwości dostępu do serwisu neoBANK24 w ograniczonym zakresie. W ten sposób klient może przelać środki z własnego konta i założyć lokatę onLINE.
W trakcie rejestracji w systemie klient podaje adres e-mail, na który wysyłany jest później login do rachunku, zaś hasło do niego otrzymuje on za pośrednictwem wiadomości SMS, wysyłanej na jego numer telefonu.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: neoBank