23.6 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaAktualnościLokata Morze Zysków

Lokata Morze Zysków

W Banku Millenium od niedawna dostępna jest dla klientów indywidualnych nowa lokata o nazwie „Morze Zysków”. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona na wypracowanie wysokich odsetek. Bank Millenium oferuje oprocentowanie lokaty wynoszące do 7% w skali roku.
Oprocentowanie lokaty Morze Zysków jest atrakcyjne względem innych, dostępnych w chwili obecnej na rynku, lokat terminowych. Stąd też niewątpliwie wynika wysokie zainteresowanie lokatą wśród klientów Banku Millenium.
Dzięki temu, że lokata Morze Zysków jest oprocentowana na 7% w skali roku, przewyższa ona poziom obowiązującej inflacji. Warto przy tym zaznaczyć, że rosnący wskaźnik cen dóbr i usług konsumpcyjnych zdecydowanie ograniczał w ubiegłych miesiącach zyski, jakie klienci banków mogli czerpać z lokat w formie tradycyjnej.
Oferta nowej lokaty powinna zainteresować tych klientów, którzy stronią od ryzykownych inwestycji, ale chcą czerpać z nich wysokie zyski. Lokata Morze Zysków jest połączeniem zalet tradycyjnej formy oszczędzania z pewnym, dużym zyskiem.
Lokata Morze Zysków w Banku Millenium skierowana jest wyłącznie dla nowych środków. Można ją założyć we wszystkich oddziałach banku.
Bank Millenium określił, że lokata Morze Zysków może być otwarta już dla kwoty 1000 zł. Maksymalna kwota inwestycji w tą lokatę wynosi zaś 15 000 zł. Bank Millenium pozwala klientom na otwarcie maksymalnie do 3 lokat o takiej konstrukcji, a więc łącznie można zdeponować na nich 45 000 zł. Realne oprocentowanie lokaty wynosi 5,67% w skali roku i odpowiada ono oprocentowaniu 7% na zwykłej lokacie. Odsetki na lokacie Morze Zysków są naliczane codziennie. Dzienna kapitalizacja pozwala na pomnażanie zysku każdego dnia. Lokatę można założyć na 2, 3 lub 4 miesiące.
Warto powiedzieć, że im krótszy horyzont czasowy lokaty Morze Zysków, tym Bank Millenium oferuje klientom niższe oprocentowanie złożonych na niej środków. Dla lokaty 2-miesięcznej oprocentowanie wyniesie 5,06%, co odpowiada 6,25% na zwykłej lokacie, zaś w przypadku lokaty Morze Zysków na 3 miesiące jej oprocentowanie zostało ustalone na poziomie 5,27%, co porównywalne jest z oprocentowaniem 6,5% na tradycyjnej lokacie bankowej. Należy podkreślić, że oprocentowanie jest podawane w wymiarze rocznym.
Środki ulokowane na lokacie Morze Zysków są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli klient zdecyduje się na zerwanie lokaty przed terminem określonym w umowie z bankiem, otrzyma pełną kwotę odsetek, ale jednocześnie Bank Millenium pobierze od niego opłatę manipulacyjną z rachunku bieżącego.
Źródło: Bank Millenium
Zobacz też konto osobiste w Banku Millenium.