17 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościLokata Kapitalnie Zyskowna

Lokata Kapitalnie Zyskowna

FM Bank wprowadził do swojej oferty nową lokatę z wysokim oprocentowaniem o nazwie „Lokata Kapitalnie Zyskowna”. Trzeba powiedzieć, że z założenia ma ona być odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych klientów, którzy dotychczas oszczędzali na lokatach bankowych tzw. antypodatkowych, od których nie trzeba było płacić podatku dochodowego. Niemniej jednak, rząd planuje zmianę w przepisach ustawy Ordynacji podatkowej w obrębie zaokrąglania do pełnych złotych kwoty opodatkowania. Stąd też lokaty bez podatku Belki mają w niedalekiej przyszłości przestać istnieć.
Niemniej jednak, FM Bank chce dać swoim klientom możliwość zarabiania z wysokim oprocentowaniem miesięcznym. Lokata Kapitalnie Zyskowna może być założona dla depozytów 6-cio lub 12-miesięcznych. W przypadku lokat półrocznych oprocentowanie nominalne depozytu wyniesie 6,02%, zaś dla lokat rocznych – 5,02%. Lokata Kapitalnie Zyskowna ma gwarantowaną, niezmienną wysokość odsetek do końca bieżącego roku. Jeśli nawet ordynacja podatkowa ulegnie zmianie, to klienci otrzymają takie odsetki, jakie zagwarantował im FM Bank wraz z zakładaniem depozytu.
Minimalnie, na Lokacie Kapitalnie Zyskownej 6-miesięcznej można zdeponować 1000 zł, a maksymalnie 5 000 zł. Mniejszy limit obowiązuje przy lokatach 12-miesięcznych. W ich przypadku można zdeponować w FM Banku na Lokacie Kapitalnie Zyskownej od 1 000 do 3 000 zł. Bank ograniczył ilość lokat zakładanych przez jednego klienta do 100. Oprocentowanie lokaty jest oprocentowaniem zmiennym. Lokata Kapitalnie Zyskowna w ogóle nie podlega odnowieniu.
Promocja Lokaty Kapitalnie Zyskownej trwa od 11 października do 31 października bieżącego roku, a można założyć depozyt w każdym oddziale FM Banku. Jeśli klient będzie chciał założyć lokatę przez Internet, to ma na to czas tylko do 26 października 2011 roku. Oferta skierowana jest wyłącznie do klientów indywidualnych, a lokaty zakłada się wyłącznie w złotówkach.
Jeśli klient będzie chciał zlikwidować lokatę przed upływem okresu deponowania środków, będzie musiał zapłacić FM Bankowi opłatę w wysokości 200 zł, ale nie więcej niż suma odsetek skapitalizowanych od dnia założenia lokaty do chwili wypłaty środków.
FM Bank gwarantuje, że na Lokacie Kapitalnie Zyskownej można zarobić bez podatku, bowiem codziennie naliczane są dla niej odsetki. Klient chcący zainwestować w lokatę nie musi zakładać konta w FM Banku. Wszystkie depozyty utrzymywane przez FM Bank są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro w zakresie określonym ustawą.
Należy pamiętać, że 1 stycznia 2012 roku mogą wejść w życie przepisy, które wyeliminują możliwość lokowania pieniędzy w bankach na lokatach antypodatkowych.  
Źródło: FM Bank