20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024

Lokata Gorąca

Lokata GorącaW ofercie Millenium Banku znajdują się wysoko oprocentowane depozyty, z których mogą skorzystać wyłącznie obecni klienci Millenium Banku, którzy posiadają otwarte w nim konto osobiste. W chwili obecnej Bank Millenium wprowadził do oferty nową lokatę. Depozyt nosi nazwę „Lokata Gorąca” i ma dzienną kapitalizację odsetek. Oprocentowanie „Lokaty Gorącej” wynosi 4,86% w skali roku, co odpowiada oprocentowaniu na tradycyjnej lokacie rzędu 6% w perspektywie rocznej.
Lokatę można założyć na krótki okres czasu. Millenium Bank pozwala otworzyć depozyt jedynie na 2, 3 lub 4 miesiące. Warto powiedzieć co nieco na temat konstrukcji „Lokaty Gorącej”. Otóż, jest ona dostępna wyłącznie dla nowych środków finansowych zgromadzonych na koncie klienta. Oznacza to, że depozyt może zostać założony w odniesieniu do środków stanowiących nadwyżkę ponad łączne zaangażowanie klienta, jakie zostało określone na dzień 20 czerwca 2011 roku.
Dzięki otwarciu „Lokaty Gorącej” w Millenium Banku klient ma możliwość oszczędzania na korzystnych warunkach, a dodatkowo osiągnie on względnie wysoki poziom zysku. Odsetki od środków zgromadzonych na lokacie są naliczane codziennie. Konstrukcja lokaty zakłada, że klient może wypłacić pieniądze z niej, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ma do nich codzienny dostęp. Dogodne, krótkie okresy lokat sprawiają, że z wypracowanych dzięki nim zysków można skorzystać jeszcze pod koniec okresu letniego w tym roku. Millenium Bank wyznaczył minimalną kwotę dla swojej nowej lokaty.
Klient może ją założyć jedynie od kwoty 1000 zł. Maksymalnym, górnym poziomem depozytu jest 18 000 zł. Innym ograniczeniem stawianym przez Millenium Bank jest to, że klient może posiadać tylko jedną lokatę o danym okresie trwania. Oznacza to, że klient może mieć otwarte w Millenium Banku po jednej lokacie dwumiesięcznej, trzymiesięcznej i czteromiesięcznej.
Chcąc założyć „Lokatę Gorącą” należy udać się do jednego z oddziałów Banku Millenium, które są zlokalizowane na terenie całej Polski. Zapewnieniem stale rosnących zysków jest dzienna kapitalizacja odsetek od środków znajdujących się na rachunku lokaty, bądź też dzienny przelew na rachunek bieżący klienta.
Jeśli klient zechce zerwać lokatę przed terminem wskazanym w umowie z Millenium Bankiem, otrzyma on pełną kwotę odsetek. Pobierana jest jedynie niewielka opłata manipulacyjna z jego rachunku bankowego. Środki zgromadzone w Millenium Banku na „Lokacie Gorącej” są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Bank Millennium