23.2 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościLeasing mobilny. Czy to się rzeczywiście opłaca?

Leasing mobilny. Czy to się rzeczywiście opłaca?

leasimg_mobilnyWykup długoterminowy to stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku leasingowym, które dedykowane jest przede wszystkim najbardziej wymagającym klientom. Leasingodawca zobowiązuje się bowiem do pełnego wsparcia logistycznego, w skład którego wchodzi m.in. okresowe serwisowanie, a także wiele innych usług.
Na czym polega leasing mobilny?
Leasing mobilny to dość szczególny sposób finansowania zakupu auta, który pozwala na zoptymalizowanie kosztów prowadzenia biznesu poprzez przerzucenie wszystkich formalnych obowiązków z właściciela firmy na leasingodawcę.
W skład podstawowego wykupu długoterminowego, firma leasingująca pojazd użytkowy zobowiązuje się do przejęcia obowiązków w zakresie m.in. *:

  • opłacania bieżących kosztów usług serwisowych,
  • przedłużania polis ubezpieczeniowych OC i AC,
    a także sprzedaży auta po zakończeniu okresu finansowania auta oraz wielu innych.

* Zakres usług oraz jego warunki mogą być różne w zależności od wybranego podmiotu udzielającego leasingu.
Wielu leasingodawców wlicza do ofert swojego leasingu mobilnego także obsługę w razie ewentualnego zdarzenia, np. kolizji, oferując flotę zastępczą.
Co ważne – w porównaniu do tradycyjnego leasingu, mobilny charakteryzuje się na ogół bardzo niską opłatą miesięczną w porównaniu do zakresu usług świadczonych przez firmę (w opłatę ratalną wlicza się koszt serwisowania opon, samego auta, operacji ubezpieczeniowych itd.).
Klienci mają do wyboru na ogół dwa sposoby finansowania – oprocentowanie zmienne lub stałe w zależności od oczekiwań i preferencji.
Z myślą o najbardziej wymagających
Co ważne – leasing mobilny to także usługa, która może być rozszerzona o szereg dodatkowych usług.
Firmy chętnie oferują także pełną likwidację szkód komunikacyjnych, wsparcie merytoryczne ze strony pracowników oraz usługi typu „door to door” – dotyczy m.in. rozliczania flotowych kart paliwowych, wymiana opon i pozostałych.