15 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościŁatwobralny kredyt hipoteczny

Łatwobralny kredyt hipoteczny

Bank Dom (hipoteczne ramię Getin Banku) promuje łatwobralny kredyt hipoteczny. Łatwobralność to esencja filozofii banku, który nie włączając się w wojnę cenową na rynku, stale buduje przewagę konkurencyjną w oparciu o dostępność i łatwość uzyskania kredytu.

“Podkreślenie sprawności działania i łatwości uzyskania kredytu wydaje nam się najbardziej uzasadnione w czasach, gdy normą stało się kupowanie mieszkań w wyniku licytacji, nocne kolejki przed biurami deweloperów, przypominające koszmar minionej epoki jak i mieszkania sprzedane zanim ktokolwiek dowie się o tym, że powstaną.” – mówi Anna Szepke-Krzyżaniak z banku Dom – “Naszą odpowiedzią na taką sytuację na rynku jest kredyt hipoteczny, który można wziąć łatwo czyli sprawnie, a więc zgodnie z potrzebami osób niemalże w biegu kupujących nieruchomość. Z naszych obserwacji wynika, że w polskim społeczeństwie rośnie grupa osób, dla których wartość dodaną stanowi wygoda i szybkość uzyskania kredytu. To osoby, które nie koncentrują się na drobiazgowym porównywaniu cyfr, lecz na jakości i standardzie obsług.”

Ponadto analitycy banku nie przewidują spadku cen nieruchomości na rynkach, które obsługują. Choć w niektórych miastach tj. Wrocław, Warszawa, Kraków pojawiły się już ceny nie odbiegające od panujących w krajach Unii Europejskiej, wszystko wskazuje na to, że w skali ogólnopolskiej naszemu metrowi kwadratowemu daleko do średniej europejskiej. Prognozy banku co do kształtowania się cen nieruchomości w Polsce są jednoznaczne: ceny będą rosnąć, choć nierównomiernie.
Na rynkach, które w roku minionym odnotowały największe wzrosty, dynamika wzrostu cen zmaleje, zaś prawdziwy rozkwit czeka rynki niedoszacowane tj. m.in. Łódź, Olsztyn, Szczecin.

“Dlatego też dla osoby zainteresowanej zakupem mieszkania wyjątkowo istotna staje się także maksymalna kwota kredytu, jaką może otrzymać w banku.” – ocenia Sławomir Łęcki, analityk banku Dom – “A my dajemy naprawdę dużo i to za dość niedużo, bo jak pokazuje analiza rynku oprocentowanie naszych kredytów nie odbiega od rynku.” – dodaje.

Łatwobralny czyli jaki?

  • dostępny, szybki, sprawny, bez zbędnych formalności
  • do 110% wartości nieruchomości
  • wysoka zdolność kredytowa
  • akceptowane wszystkie regularne dochody, także uzyskiwane za granicą

UWAGA: bank akceptuje także działalność gospodarczą prowadzoną przez Polaków za granicą oraz przez obcokrajowców w Polsce

  • uproszczone badanie zdolności kredytowej dla lekarzy, prawników, architektów (zawody zaufania publicznego),
  • uproszczone badanie zdolności kredytowej dla osób ze złożoną sytuacją finansową,
  • możliwe łączenie celów kredytowania w ramach jednej umowy (mieszkaniowy, konsolidacja, dowolny),
  • możliwe zabezpieczenie na kilku nieruchomościach, także należących do osób trzecich,
  • oprocentowanie od 2,38% w CHF (od 1,95% w CHF dla osób wykonujących zawody zaufania publicznego, korzystających wyłącznie ze standardowej procedury kredytowej, które złożą wniosek do 30 kwietnia 2007).

źródło: DomBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: DomBank