23.2 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNa których akcesoriach rowerowych nie warto oszczędzać?

Na których akcesoriach rowerowych nie warto oszczędzać?

Błotniki, oświetlenie, koszyki na bidon, nawigacje- to między innymi akcesoria rowerowe, które stanowią integralną część jednośladu. Akcesoria rowerowe powinny być dobrej jakości, ponieważ oprócz tego, że ułatwiają jazdę, to jeszcze podnoszą komfort. Np. dobrze dobrane błotniki ochronią nasze ubranie przed zabrudzeniem, oprócz tego, dobrze trzymają się roweru i nie telepią się, kiedy rowerzysta przejeżdża przez większą dziurę. Wśród akcesoriów rowerowych znajdują się także takie, które oprócz tego, że podnoszą komfort jazdy, wpływają na bezpieczeństwo w czasie jazdy rowerem. Tutaj należy wspomnieć o oświetleniu, które jest obowiązkowe po zmroku. Decydując się na dobre jakościowo oświetlenie, zwiększamy swoje bezpieczeństwo, więcej widzimy, a także jesteśmy widoczni dla mijających nas kierowców samochodów. Sprawdź na których akcesoriach rowerowych nie warto oszczędzać!
Oświetlenie rowerowe- na tym nie warto oszczędzać
Oświetlenie to pierwsza sprawa, na której nie można oszczędzać. Niektórzy traktują oświetlenie rowerowe po macoszemu, mówiąc, że jeżdżą przecież jedynie w dzień. Jednak czasami może się zdarzyć, że będziemy wracać do domu po zmroku. Oświetlenie rowerowe zgodnie z polskim prawem jest obowiązkowym wyposażeniem roweru. Jeśli stawiamy na długie trasy rowerowe, nie warto stawiać na lampki najniższej jakości, które nie dość, że dają kiepskie światło, to jeszcze są wykonane w taki sposób, że nie trzymają się roweru. Na dobre jakościowo lampki do roweru należy przeznaczyć przynajmniej 50 zł. Kolejną rzeczą, na której nie powinno się oszczędzać to błotniki. Jeśli postawimy na najtańsze błotniki, możemy się spodziewać, że będą się ledwie trzymać roweru, poza tym nie będą stanowić ochrony przed zachlapaniami. Ile trzeba zapłacić za dobre jakościowo błotniki? Błotniki rowerowe można znaleźć już za 30 zł. Kolejną rzeczą są opony. Dobre jakościowo opony mają lepszą przyczepność, a także wolniej się zużywają. Inną sprawą jest to, że te lepsze opony także lepiej się zachowują na mokrej nawierzchni. Jeśli posiadamy rower dobrej jakości, musimy go także odpowiednio zabezpieczyć przed kradzieżą. W internecie jest mnóstwo filmów, na których „eksperci” pokazują, w jaki sposób przeciąć linkę zabezpieczającą do roweru w kilka minut. Najlepiej zdecydować się na U-lock. Za zabezpieczenie trzeba zapłacić około 100 zł.
Za dobrą jakość trzeba zapłacić przyzwoite pieniądze. W niektórych przypadkach lepiej postawić na dobry jakościowo produkt, który kosztuje, niż nabyć rzecz za niskie pieniądze, która po krótkim czasie użytkowania dosłownie rozpada nam się w dłoniach.
Więcej na www.rowertour.com/c/1/akcesoria-rowerowe i w samym sklepie rowertour.com