1.8 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKredyty ratalne on-line

Kredyty ratalne on-line

Kredyty ratalne on-line Możliwość kupowania w sklepach internetowych na kredyt istnieje w Polsce już od dawna, ale tego rodzaju kredyty nie były źródłem wysokich zarobków dla banku. Z drugiej strony, należy powiedzieć, że kredyty ratalne online są produktem ryzykownym z perspektywy banków, dlatego też część dużych graczy rynkowych w ostatnim czasie kompletnie zrezygnowało z udostępniania klientom tego typu produktów finansowych. Tymczasem, zupełnie inną koncepcję odnośnie pożyczek na zakupy w e-sklepach ma Alior Bank , który zamierza podbić ten segment rynkowy.
Bankowość internetowa polegająca na udzielaniu kredytów ratalnych on-line kuleje, a to za sprawą konieczności załatwiania wielu spraw formalnych przy zaciąganiu tego rodzaju pożyczek. Co prawda, wiele banków jest skłonnych udzielić kredytu on-line, ale wszystkie formalności i tak należy załatwić w tradycyjny sposób. Albo do tego celu wykorzystuje się kuriera, który przekazuje dokumenty od klienta do banku i na odwrót, albo też kredytobiorca sam musi stawić się w oddziale bankowym lub ewentualnie u pośrednika finansowego. Takie rozwiązanie jest niewygodne dla klientów, którzy dokonując zakupów online chcą natychmiast za nie zapłacić, choćby pieniędzmi z kredytu, aby szybko otrzymać przesyłkę zakupionych towarów.
Szybki kredyt ratalny on-line w chwili obecnej na polskim rynku bankowym oferuje wyłącznie mBank, u którego procedura kredytowania, także ta formalna, jest realizowana za pośrednictwem Internetu. Problemem jest to, że mBank owszem, udzieli kredytu na zakupy w sieci internetowej, nawet w kilka minut, ale na takie udogodnienie mogą liczyć wyłącznie jego dotychczasowi klienci.
Inną koncepcję tego produktu ma Alior Bank, który zamierza dążyć do natychmiastowego finansowania w sieci on-line wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy będą oni posiadali konto bankowe w Alior Banku, czy też nie. Alior Bank chce uprościć procedurę kredytowania w taki sposób, aby wszystko odbywało się zdalnie i trwało nie dłużej niż 24 godziny. Weryfikacja kredytobiorcy w Alior Bank w przypadku kredytów ratalnych online, będzie polegała na nakazaniu klientowi wpłaty na konto Alior Banku symbolicznej kwoty i przesłania mailem wyciągu z konta bankowego, aby Alior Bank sprawdził zarobki przyszłego kredytobiorcy. Jeśli przelew testowy będzie realizowany w krótkim czasie, a to stanie się, jeśli Alior Bank wprowadzi nową markę na rynek – Alior Sync, wówczas pożyczki na zakupy w e-sklepach będą udzielane w dosłownie w parę minut.