19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościKredyty konsolidacyjneKredyty konsolidacyjne – co to jest i jak działa?

Kredyty konsolidacyjne – co to jest i jak działa?

Kilka różnych zobowiązań to kilka różnych rat i jednocześnie też konieczność większego „dopinania” domowego budżetu. Kredyty konsolidacyjne stworzono dla wszystkich osób, które chcą obniżyć swoje raty.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne to nic innego jak specjalne kredyty powstające z połączenia innych kredytów. Konsolidacja to inaczej połączenie, więc w przypadku kredytów konsolidacyjnych mamy do czynienia z połączeniem dwóch lub więcej zobowiązań w jedno. Załóżmy, że masz kredyt mieszkaniowy w banku X na kwotę 300 000 zł i kredyt na samochód w banku Y na kwotę 100 000 zł. Razem masz w obu bankach kredyty na kwotę 400 000 zł. Płacisz dwie osobne raty – 2500 zł miesięcznej raty kredytu na samochód i 2000 zł miesięcznej raty kredytu na mieszkanie. Łącznie daje to w miesiącu 4500 zł samych rat. To bardzo duża kwota i trzeba przyznać, że w Polsce mało kto ma na tyle wysokie zarobki, by móc sobie pozwolić na płacenie aż tak wysokich rat.

Jeśli interesuje Cię konsolidacja zobowiązań, sprawdź ranking takich kredytów na 7banki.pl/kredyty-konsolidacyjne. Strona 7BANKI została stworzona w celu łatwiejszego znalezienia najlepszych produktów finansowych – nie tylko kredytów, ale też pożyczek konsumenckich, lokat i kont oszczędnościowych.

Ile można zaoszczędzić na kredycie konsolidacyjnym?

Jeśli połączysz wyżej wymienione kredyty w kredyt konsolidacyjny, tym samym przenosząc swoje zobowiązania do jednego banku (jednego z tych, w których masz kredyty obecnie lub całkiem innego), to suma Twoich miesięcznych rat zmaleje i wyniesie np. 4200 lub 4300 zł. Rocznie możesz na takim kredycie zaoszczędzić nawet od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Konsolidacja zobowiązań jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz więcej niż jeden kredyt lub więcej niż jedną pożyczkę. Jasne jest, że im większe są raty Twoich kredytów, tym większe jest to obciążenie dla Twojego budżetu. Każde, nawet najmniejsze obniżenie raty będzie już bardzo dobrym rozwiązaniem. Być może w skali miesiąca nie zanotujesz aż tak dużych oszczędności, ale w skali roku te oszczędności będą już naprawdę znaczne i za te zaoszczędzone pieniądze możesz sobie coś kupić lub jakoś je zainwestować – np. przeznaczyć na spłatę jednej z rat. Od razu będzie Ci łatwiej zaplanować swój budżet.

Pewnie zastanawiasz się, jak to jest, że bank pozwoli Ci płacić jedną niższą ratę? Co on z tego będzie miał? Otóż jeśli przeniesiesz do konkretnego banku swoje zobowiązania, które do tej pory miałeś w innym banku, to ten bank, do którego się przeniesiesz, i tak zarobi, więc aby zarobić, będzie Cię kusił niewielkim obniżeniem wysokości Twoich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne pozwalają korzystać obu stronom – korzysta na nich zarówno bank, jak i jego klienci. Bank zarabia, klienci mają możliwość oszczędzania. Obie strony są zadowolone.

Oferta kredytów konsolidacyjnych jest coraz większa. Banki przekonały się o tym, że na takich kredytach można mimo wszystko bardzo dobrze zarobić i to właśnie sprawiło, że są skore coraz bardziej obniżać wysokości rat swoich klientów. Obecnie jest tak, że można obniżyć ratę swojego kredytu nawet o kilka procent, co w skali roku daje naprawdę duże oszczędności. Dla wielu osób konsolidacja pożyczek to szansa na to, by szybciej wyjść z zadłużenia. Jeśli Twoje raty są wysokie, to naprawdę dobrze będzie zainteresować się możliwością obniżenia rat poprzez połączenie kilku zobowiązań w jedno. Część osób przed takim krokiem kontaktuje się z doradcą kredytowym, który sprawdza ich sytuację finansową i podpowiada najlepsze rozwiązanie.