8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKredyty hipoteczne dla studentów - komentarz

Kredyty hipoteczne dla studentów – komentarz

Studenci: Chcemy kredytów! Kilkadziesiąt młodych ludzi manifestowało w Warszawie przed siedzibą Szkoły Głównej Handlowej (SGH), domagając się możliwości zaciągania kredytów mieszkaniowych przez studentów. Student czwartego roku Akademii Ekonomicznej w Poznaniu Mateusz Kubanek – jeden z organizatorów pikiety – podkreślił, że żądania te skierowane są głównie do instytucji finansowych oraz do ministerstwa finansów.

“Chcemy by zaproponowali nam jakieś rozwiązanie oraz odpowiedzieli na nasze potrzeby, bo cały czas nie ma kredytu, który byłby stworzony dla studentów. Kredyty są stworzone na potrzeby innych grup.” – zaznaczył.

Jego zdaniem, “…nawet, jeśli jakiś student ma udokumentowane dochody – bo np. pracuje w ciągu studiów, ale nie ma uregulowanego stosunku do wojska, to ten fakt powoduje, że nie może się on jako student o ten kredyt ubiegać”.
Komentarz DomBank:
Bank Dom akceptuje wszystkie regularne dochody, także z umów zlecenia czy umów o dzieło. Nie ma w tym wypadku znaczenia, czy osoba ubiegająca się o kredyt jeszcze studiuje. Jeśli jednak dochody studenta nie zapewniają mu wyłącznej zdolności kredytowej, z pomocą mogą przyjść rodzice, krewni lub inne osoby trzecie. W naszym banku student, którego dochody są nieweryfikowalne lub niewystarczające do uzyskania zdolności kredytowej na oczekiwanym poziomie, może przystąpić do kredytu np. z rodzicami czy innymi osobami, nawet niespokrewnionymi. W ten sposób osoby trzecie zapewniają zdolność kredytową, zaś student – co ważne – nadal może pozostawać jedynym właścicielem mieszkania.
Jeśli chodzi o kwestię nieuregulowanego stosunku do służby wojskowej, nie stanowi ona przeszkody w uzyskaniu kredytu w naszym banku, a jedynie wpływa na jego cenę, która w takim wypadku jest nieco wyższa.
źródło: DomBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: DomBank