1.8 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKredyty gotówkoweCo wziąć? Kredyt czy pożyczkę?

Co wziąć? Kredyt czy pożyczkę?

kredyt_a_pozyczkaPotrzebując szybkiego wsparcia finansowego, niekiedy musimy stanąć przed wyborem czy zaciągnąć kredyt w banku bądź wziąć pożyczkę w instytucji finansowej. Czym powinniśmy się kierować podczas takiego wyboru i na którą opcję powinniśmy ostatecznie postawić?
Kredyt
Kredyt bankowy jest formą produktu finansowego, w którym to ubiegamy się o otrzymanie pewnej kwoty pieniężnej, którą później będziemy musieli zwrócić zgodnie z ustalonym harmonogramem. Charakteryzuje się względnie dużą formalizacją składanego wniosku, średnim czasem oczekiwania na odpowiedź wnioskodawcy oraz standardowymi rynkowymi warunkami. Co istotne, kredyt dostępny jest tylko dla osób, które posiadają dobrą historię kredytową. Jeżeli została ona w pewien sposób nadużyta, wówczas możemy mieć problem z otrzymaniem finansowania, oprocentowanie może być mniej korzystne, możemy być zmuszeni do wykupu dodatkowego ubezpieczenia, bądź też po prostu możemy owego kredytu nie otrzymać.
Pożyczka
Jest to zdecydowanie prostsza forma finansowego wsparcia, które to możemy otrzymać nawet w kilkanaście minut od złożenia wniosku o pożyczkę. Dotyczy mniejszych sum, najczęściej zawierających się w kilku tysiącach złotych. Okres pożyczki jest także krótszy aniżeli kredytu, najczęściej jest to od jednego do trzech miesięcy. Pożyczka jest także dużo mniej sformalizowana, gdyż do jej wzięcia wystarczy dowód osobisty. Najczęściej obarczona jest jednak większym oprocentowaniem bądź ryzykiem, jednakże jeśli tylko korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań i zaufanych firm, do jakich zaliczamy między innymi GetBucks.com, wówczas owe ryzyko zdecydowanie spada.
Które rozwiązanie korzystniejsze?
Tutaj niestety nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Na ten przykład, jeżeli potrzebujemy zaciągnąć zobowiązanie finansowe na chwilę, które będziemy w stanie spłacić w przeciągu 1-2 miesięcy, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie pożyczka. Jeśli jednak spłatę musielibyśmy rozłożyć na 6, 10 lub 12 miesięcy – wówczas wybieramy kredyt.