19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościKredyty gotówkowePożyczka zamiast kredytu bankowego – kiedy warto?

Pożyczka zamiast kredytu bankowego – kiedy warto?

Potrzebujesz pieniędzy i nie wiesz, co wybrać? Lepszy będzie kredyt bankowy, a może pożyczka od ręki? Oba z tych rozwiązań mają swoje wady i zalety – wszystko tak naprawdę zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujesz.

Pożyczka czy kredyt bankowy?

Nie wszystkie wydatki da się sfinansować z własnego budżetu. Niestety zarobki każdego z nas są ograniczone, a rosnące ceny sprawiają, że nie wystarcza nam pieniędzy na wszystko. Czasami chcemy podnieść przynajmniej tymczasowo standard swojego życia, ale jakbyśmy nie liczyli, wychodzi nam, że nas na to po prostu nie stać. Oczywiście z pewnych wydatków można zrezygnować, ale są też takie, których bardzo ciężko jest nam sobie odmówić. Życie nie ma smaku, kiedy nie możemy raz na jakiś czas wybrać się na duże zakupy odzieżowe lub kiedy kolejny rok rezygnujemy z wyjazdu na wakacje. W takich sytuacjach aż korci, żeby pożyczyć pieniądze, ale które rozwiązanie jest tak naprawdę lepsze: pożyczka od ręki jak na https://7pozyczki.pl/pozyczka-od-reki, czy tradycyjny kredyt bankowy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnej sytuacji. W jednym przypadku kredyt będzie bardziej opłacalny, a w innym niestety nie spełnimy wymagań banku i tym samym nie będziemy mogli pożyczyć pieniędzy. Warto więc dowiedzieć się, jakie zalety ma zarówno kredyt bankowy, jak i pożyczka od ręki. O zaletach i wadach pisze między innymi portal finansowy https://superfinansowy.pl/kredyty/gdzie-po-szybki-kredyt-bank-czy-chwilowka.

Zalety pożyczek

Pożyczka pozabankowa z zasady jest przyznawana zdecydowanie szybciej i na prostszych zasadach niż kredyt bankowy. Kredyt to taki „duży kaliber” pożyczania, zwykle dotyczący finansowania na większe kwoty, natomiast pożyczka od ręki ma zazwyczaj mniejszą sumę, a tym samym warunki, jakie trzeba spełnić, żeby ją uzyskać, są proporcjonalnie niższe. O pożyczkę można się starać tak naprawdę w każdym momencie. Bez względu na to, czy jest poniedziałek, czy sobota, możesz wysłać do firmy pożyczkowej wniosek online – najwyżej trzeba będzie poczekać na jego rozpatrzenie do najbliższego dnia roboczego, ale nie musisz, tak jak w przypadku kredytu bankowego, czekać do dnia, w którym placówka lub infolinia banku będą czynne.

Dodatkowo pożyczka od ręki ma tę przewagę, że jest udzielana na zdecydowanie prostszych zasadach. O takie pożyczki mogą wnioskować nawet osoby osiągające bardzo niskie dochody, a niekiedy nawet ludzie, którzy tymczasowo nie osiągają żadnych dochodów lub osiągają dochody na podstawie źródeł niehonorowanych przez banki. Można tu wymienić między innymi świadczenia socjalne, emerytury, renty i stypendia naukowe. Pożyczka od ręki pozwala oszczędzić czas, gdyż nie musisz nigdzie jeździć ani chodzić. Tak naprawdę wszystkie formalności załatwisz online, a to ułatwia cały proces pozyskania pieniędzy i sprawia, że nie ma potrzeby reorganizowania swojego dnia. O pożyczkę można wnioskować zarówno z domu, jak i z ławki w parku, kiedy jesteś akurat na popołudniowym spacerze – dosłownie wszędzie i w każdej chwili.

Zalety kredytów bankowych

Kredyt bankowy jest przez wielu ludzi demonizowany, aczkolwiek niesłusznie, bo rozwiązanie to ma również wiele zalet, chociaż nie jest odpowiednie dla każdego. Przede wszystkim kredyt bankowy jest z reguły tańszy niż pożyczka, a powodem takiego stanu rzeczy jest prosta zależność. Banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii weryfikacji swoich potencjalnych klientów. Sprawdzają ich możliwości finansowe, sytuacje finansowe, a nawet dotychczasowe historie kredytowe. Zanim bank wyda pozytywną decyzję kredytową, dowiaduje się, jak do tej pory dany klient spłacał swoje inne kredyty, a nawet raty za sprzęt.

Jeśli w toku weryfikacji bank stwierdzi, że ma do czynienia z osobą odpowiedzialną i przede wszystkim wypłacalną – na co będzie wskazywała też bieżąca sytuacja finansowa – to z pewnością udzieli takiemu klientowi kredytu. Obdarzenie klienta zaufaniem sprawia, że bank zyskuje swego rodzaju pewność, iż klient spłaci kredyt, a tym samym można mu wtedy udzielić kredytu na dobrych warunkach. Bank zawsze stara się oferować klientom warunki możliwe do przyjęcia i adekwatne do indywidualnej sytuacji. Bank dla wielu ludzi jest też po prostu bezpieczniejszą placówką, gdyż jest to instytucja o ugruntowanej wiarygodności i podlegająca nadzorowi KNF. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co będzie lepsze, pożyczka od ręki czy kredyt konsumencki – warto rozważyć wszystkie za i przeciw.