20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościKredyty gotówkoweKredyt online – gotówka od ręki

Kredyt online – gotówka od ręki

Internet daje nam coraz więcej możliwości i otwiera nowe, dotąd zamknięte drzwi. Komunikacja przy jego użyciu stała się codziennością, obecnie jest przydatnym narzędziem do nauki i pracy.
Ale to nie wszystko – za jego pomocą możemy też zaciągnąć kredyt. Łatwo, szybko i od ręki.

Kredyt przez Internet – szybka gotówka od zaraz

W społeczeństwie panuje przekonanie, że każdy kredyt dostępny od ręki to chwilówka i taki rodzaj finansowania wiąże się ze sporym oprocentowaniem. Jak się okazuje jednak, takie przeświadczenie jest błędne.
Od pewnego czasu nie tylko parabanki i instytucje finansowe oferują szybką gotówkę z minimalną ilością formalności. Coraz częściej banki zawierają w swojej ofercie możliwość zaciągnięcia kredytu przez Internet. Jest to doskonała opcja szczególnie dla osób nie posiadających karty kredytowej lub limitu debetowego na koncie. Niezależnie od tego czy pieniądze potrzebne są na nagły zakup (po godzinach otwarcia banku), czy też zwyczajnie trafiła się okazja, której nie można przegapić, możemy liczyć na kredyt online.
Część banków oferuje opcję zaciągnięcia kredytu przez Internet wyłącznie dla swoich obecnych klientów, którzy korzystają już z innych produktów bankowych. Jednak nie jest to reguła i nie istnieją żadne ustawowe ograniczenia w tym zakresie. Wiele banków ofertę kredytu online proponuje również nowym klientom, którzy jeszcze nigdy wcześniej nie korzystali z usług tego konkretnego banku. Nie stanowi to żadnej przeszkody.

Kredyt online – szybko i bez formalności

Kredyty online charakteryzują się przede wszystkim sprowadzoną do minimum ilością formalności. Ponadto również decyzja kredytowa zostaje podjęta w dużo szybszym czasie. Pozwala to na ekspresowe załatwienie sprawy i oddanie w ręce klienta gotówki, której potrzebuje. Wysokość oprocentowania, a co za tym idzie także RRSO, są uzależniona od oferty banku. Nie ma jednak zasady, co do której kredyt online byłby droższy czy mniej opłacalny. Również okres kredytowania jest uzależniony od potrzeb klienta i może zostać indywidualnie dostosowany. Jeśli więc awaryjnie brakuje gotówki, to warto zwrócić uwagę na możliwość wzięcia kredytu przez Internet.