24 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościKredyty gotówkoweKredyt gotówkowy - kiedy warto aplikować?

Kredyt gotówkowy – kiedy warto aplikować?

Kredyt gotówkowy to jedno z najpopularniejszych zobowiązań, które zaciągamy w bankach. Niestety nie każdy ma odpowiednio wysoką zdolność kredytową, aby instytucja pozytywnie rozpatrzyła wniosek. Wpływają na to nie tylko dochody, ale też historia w BIK, niespłacone długi i wysokość wydatków. Sprawdźmy, kiedy warto aplikować o kredyt gotówkowy, aby opcja okazała się opłacalna.

Kiedy kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie?

Wiemy już, że banki dosyć surowo podchodzą do weryfikacji swoich potencjalnych kredytobiorców. W związku z tym, jeśli chcemy aplikować o kredyt gotówkowy, niestety musimy spodziewać się skrupulatnej analizy naszych dochodów, wydatków, źródła zarobkowego, długów, historii kredytowej oraz rejestrów jak BIK czy KRD. Z tego też powodu nie każdy klient ma możliwość zaciągnięcia pomocy finansowej w banku. Istnieją jednak inne rozwiązania jak kredyt dla zadłużonych oferowane przez firmy pozabankowe.

Na pytanie, kiedy warto wnioskować o kredyt w banku, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Rynek finansowy jest tak różnorodny, iż wszystko jest uzależnione od warunków konkretnych ofert bankowych. Jeśli mamy wysoką zdolność kredytową, możemy śmiało składać wniosek w placówce bankowej. Niestety przy wyższych kwotach musimy spodziewać się dosyć sporych kosztów kredytowania. Instytucje bankowe również często naliczają dodatkowe opłaty jak prowizja za udzielenie kredytu, marża, itp., lub stawiają warunek wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Z takimi praktykami nie mamy raczej do czynienia w przypadku firm pożyczkowych.

Jak znaleźć tani i szybki kredyt gotówkowy?

Aby maksymalnie zabezpieczyć się przed ponoszeniem zbyt wysokich kosztów, warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych. Tego typu zestawienie jest przygotowane w oparciu o długie i szczegółowe badania rynkowe. Dzięki temu specjaliści mogą ocenić, jaka instytucja posiada aktualnie najlepsze warunki i który kredyt warto wziąć, aby nie ponosić wysokich dużych opłat w związku z kredytowaniem. W rankingu znajdziemy również szczegółowe informacje o wysokościach RRSO, oprocentowania, miesięcznej raty oraz możliwościach wnioskowania (online, osobiście, telefonicznie).