31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościKredyt na firmę w ING

Kredyt na firmę w ING

Kredyt na firmę w INGING Bank Śląski zdecydował się na wprowadzenie do swojej oferty nowego produktu kredytowego, skierowanego wyłącznie do przedsiębiorców. Mowa tu o nowej ofercie kredytowej, która jest zróżnicowana pod kątem wyboru kredytu albo z zabezpieczeniem jego spłaty, albo nie. Zmiany w ING Banku Śląskim zaczęły obowiązywać z dniem 4 lipca 2011 roku.
Warto podkreślić, że jednocześnie z wprowadzeniem nowych kredytów firmowych, w ING Banku Śląskim w dotychczasowej ofercie kredytowej pojawiły się nowe progi kwotowe. Nowe kredyty dla przedsiębiorców mają dwie stawki marży. Dla nowo udzielonych linii kredytowych marża może wynosić albo od 2 do 5,5%, albo od 1,5 do 4,5%. Zdecydowanie niższa marża kredytowa przyznawana jest klientom ubiegającym się o otrzymanie kredytów z zabezpieczeniem. Naturalnie, kredyty niezabezpieczone automatycznie obarczone są wyższą marżą kredytową.
ING Bank Śląski oferuje swoim klientom instytucjonalnym oferty kredytowe z dwoma wariantami cenowymi. Wariant numer 1 nie ma prowizji, zaś wariant numer dwa ma niższą marżę. Wspominana oferta kredytowa została dodatkowo poszerzona o cztery zupełnie nowe progi kwotowe. Dotyczą one wyłącznie kredytów posiadających ustanowione zabezpieczenie.
Progi te wyznaczają pułap maksymalny bądź minimalny kredytu dla danej marży: do 200 tys. zł, 200-500 tys. zł, 500-800 tys. zł, powyżej 800 tys. zł. Zaciągający pożyczki i kredyty dla wspólnot mieszkaniowych, które będą opiewać na kwotę wyższą niż 500 tys. zł mogą liczyć na atrakcyjne stawki marż, które zostały ustanowione w chwili obecnej przez ING Bank Śląski.
Najbardziej atrakcyjną marżę kredytową otrzymają przedsiębiorcy zaciągający kredyt z zabezpieczeniem na kwotę powyżej 800 tys. zł. Marża wyniesie wówczas zaledwie 2%, ale do tego będą musieli zapłacić 2% prowizji za udzielenie kredytu. Jeśli będą chcieli uniknąć płacenia prowizji, mogą zdecydować się na pożyczkę z zabezpieczeniem dla przedsiębiorców w I Wariancie, z marżą 3% i zerową prowizją. Najniższa marża przypisana jest do kredytów dla Wspólnot Mieszkaniowych i wynosi ona 1,50%. Jest przyznawana dla kredytów powyżej 500 tys. zł, a prowizja za udzielenie kredytu wynosi wówczas 1%.
Klienci instytucjonalni zaciągający kredyt lub pożyczkę w ING Banku Śląskim mogą samodzielnie zdecydować o wariancie cenowym kredytu – albo chcą otrzymać niską marżę, ale będą musieli opłacić prowizję za udzielenie kredytu, albo będą zaciągać kredyt bez prowizji, ale z nieco wyższą marżą kredytową.
Niezależnie od wyboru wariantu, który decyduje o wysokości prowizji, w ING Banku Śląskim obowiązuje niższa marża dla wyższych kwot zaciąganych kredytów i pożyczek.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski