5.8 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKredyt na 100% w DnB Nord

Kredyt na 100% w DnB Nord

Kredyt na 100% w DnB NordBank DnB Nord postanowił wprowadzić od 1 kwietnia 2011 roku, do swojej oferty nowy kredyt hipoteczny, który pozwoli klientom na sfinansowanie za jego pośrednictwem do 100% wartości inwestycji. Dotychczas, osoby decydujące się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego w banku DnB Nord nie mogły sfinansować kupowanej nieruchomości w całości kredytem, musiały więc prezentować pewien wkład własny.
Bank udzielał kredytów hipotecznych do poziomu maksymalnego równego 90% wartości nieruchomości, co oznaczało, że kredytobiorca musiał posiadać, co najmniej 10% wkład własny. Dziś sytuacja ta uległa zmianie. Kredyty na 100% wartości nieruchomości w DnB Nord są udzielane zarówno w złotówkach, jak i w euro. Dzięki temu oferta banku DnB Nord na pewno stanie się bardziej atrakcyjna dla samych klientów. Prawdopodobnie, taka poprawa oferty kredytów hipotecznych w banku spowoduje wzrost akcji kredytowej, na czym zależy dyrektorowi departamentu zarządzania produktami kredytowymi.
Jednocześnie, należy wspomnieć o tym, że zaciągając kredyt hipoteczny powyżej 80% LTV klient musi liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów ubezpieczenia niskiego wkładu w DnB Nord, podobnie jak w innych bankach. Jest to związane z wprowadzeniem w życie rekomendacji T. Wedle jej zaleceń, wszystkie kredyty udzielane na kwoty powyżej 80% wartości nieruchomości, muszą mieć wykupione ubezpieczenie niskiego wkładu. Stanowi ono dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu.
W chwili obecnej, w banku DnB Nord opłata za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego do kredytu hipotecznego wynosi jedyne 1, 215% brakującego wkładu i to tylko na okres 3 lat. Jednocześnie, bank umożliwia klientom powiększenie kwoty kredytu o ten koszt.
DnB Nord sukcesywnie wprowadza zmiany w swojej ofercie kredytów hipotecznych. Obok kredytu mieszkaniowego udzielanego na 100% wartości nieruchomości, klienci banku mogą skorzystać również i z innych, atrakcyjnych ofert. Między innymi, kredytobiorcy dysponujący co najmniej 10% wkładem własnym, którzy zdecydują się na otwarcie rachunku osobistego w pakiecie PERSONALE lub EKSKLUSIV, mają możliwość skorzystania z karty kredytowej, wydawanej całkowicie bezpłatnej. Jeśli do tego kredytobiorca wykupi ubezpieczenie w DnB Nord, będzie mógł uzyskać zerową marżę od banku w całym, pierwszym roku płacenia rat kredytowych.
W kolejnych latach kredytowania marża zaciągniętego kredytu będzie również znacząco obniżona, w wyniku czego wyniesie od 1% przy kredytach wyrażonych w złotówkach i od 1, 4% dla kredytów w euro. To nie jedyne zmiany w ofercie kredytów mieszkaniowych w DnB Nord. Bank wprowadził możliwość dodatkowego obniżenia pobieranej marży za udzielenie kredytu od klientów, jeśli ci zdecydują się skorzystać także i z innych produktów oferowanych przez bank, a więc pożyczki, lokaty lub ubezpieczenia.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: DnB Nord